display result search
منو
شخصیت حضرت فاطمه (س)، شب ششم

شخصیت حضرت فاطمه (س)، شب ششم

  • 1 تعداد قطعات
  • 36 دقیقه مدت قطعه
  • 135 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع "شخصیت حضرت فاطمه (س) - دسترسی به حقایق عالم با تمسک به دو منبع الهی" - شب ششم فاطمیه 1399

انسان برای دستیابی به توحید و رسیدن به خداوند باید به آیات و نشان های الهی متوجه باشد و این نشانه گذاری ها را دنبال کند تا در مسیر درست قرار گیرد. قرآن مجید، همه ی مخلوقات و انسان از جمله آیات الهی هستند و در این میان برخی از نشانه ها آیات عظمی هستند. نمونه ی روشن این نشانه ها حضرت فاطمه (س) و امام علی (ع) هستند که همراهی با آنها ما را به سرعت به مقصد خواهد رساند.

انسان در دنیا برای شناخت خداوند و دستیابی به معرفت ابزار محدودی در اختیار دارد. درک، عقل، خیال و احساس از جمله مفاهیمی هستند که ما در دنیا به کار می گیریم اما با این ابزار نمی توانیم به حقیقت هستی دست پیدا کنیم. حقایقی برای رشد انسان لازم است که در پرده و حجاب قرار دارد و ما باید با بهره گیری از آیات الهی آنها را درک کنیم. بنا بر روایات با آمدن امام عصر (عج) بسیاری از علوم برای مردم روشن می شود و این در حالی است که در آن زمان متوجه می شوند که تنها حرفی از حروف علم را می دانستند و بسیار ناآگاه بوده اند. امام وظیفه دارد که بقیه ی علوم را به ما بیاموزد و ما را به درجات بالاتری برساند.

انسان ها برای کمال احتیاج به دو منبع دارند که البته این دو باید در کنار هم باشند. قرآن و اهل بیت (ع) این دو منبع هستند که انسان به آن نیازمند است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 36:18

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی