display result search
منو
صلوات راه جبران خطاها و ورود به باطن ماه رجب

صلوات راه جبران خطاها و ورود به باطن ماه رجب

  • 1 تعداد قطعات
  • 41 دقیقه مدت قطعه
  • 248 دریافت شده
سخنرانی آیت الله سید محمدمهدی میرباقری با موضوع "صلوات راه جبران خطاها و ورود به باطن ماه رجب"، سال 1395

ماه مبارک رجب آغاز ماه هایی است که عبادات و مناسک خاص دارد و طبیعتاً مقدمه ماه شعبان و رمضان است. عبادات خاصه از رجب شروع می شود. برای این که از شروع ماه رجب گشایشی برای انسان حاصل شود، در روایات بر زیارت حضرت سید الشهدا (ع) تأکید شده است. ماه رجب را با امام حسین (ع) باید شروع کرد تا با شفاعت و دستگیری ایشان باب ضیافت ماه رجب به روی ما باز شود و بعد هم ماه شعبان و بعد هم رمضان.

وقتی گفته می شود که ماه رجب ماه امیرالمؤمنین (ع) است رسیدن به ولایت ایشان و گشوده شدن معرفت ایشان در این ماه آسان تر است و انسان در این ماه راحت تر می تواند به این حقیقت دست پیدا کند. این ایام الله مثل رجب، شعبان،‌ رمضان و شب قدر باطن ملکوتی ای دارند که راه پیدا کردن به آن باطن راه گشاست. باطن ماه رجب رشته ای است که بین خدا و بندگانش کشیده شده است.

دعاها به ما می آموزند که در این ماه از خدا چه چیزی باید خواست کأنّه درها برای کسب مقاماتی که در این دعاها آمده است گشوده می باشد. دعاها به ما نشان می دهد که چه اسراری در این ماه ها هست. ترک معصیت، مهم ترین عمل مشترک این ماه هاست.

یکی از مهم ترین مراقبه های این ماه ها برای این که انسان ورود به حقیقت و باطن ماه کند، اسرار این ماه به روی وی گشوده شود، به آن معرفت ها و روزی های باطنی که برای رجبیون و اهل این ماه مقرر شده است برسد و آن نسیم های رحمت به سمت وی بوزد، ترک گناه است. در روایات ذکر شده است که مؤمن باید از گناه پروا کند و اگر گناه کرد باید تدارک کند. یک قسم از تدارک گناه کفارات است به طوری که اگر انسان مرتکب گناهی شد سعی کند عبادت و فعلی انجام دهد که جبران آن گناه شود و بعد هم استغفار نماید. امام رضا (ع) فرمودند: « کسی که توانایی کفاره گناهانش را ندارد بر محمد و آل محمد درود بفرستد.» مهم ترین و مؤثرترین کفاره بر گناهان صلوات بر محمد و اهلبیت شان است که مداومت بر آن موجب طهارت نفس می شود. با صلوات تدارک گناه می شود و کفاره گناهان است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 41:29

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی