display result search
منو
منزلت و جایگاه حضرت فاطمه زهرا (س)، جلسه چهارم

منزلت و جایگاه حضرت فاطمه زهرا (س)، جلسه چهارم

  • 1 تعداد قطعات
  • 29 دقیقه مدت قطعه
  • 318 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علی نظری منفرد با موضوع "منزلت و جایگاه حضرت فاطمه زهرا (س)"، سال 1399، جلسه چهارم


وجود مبارک پیامبر(ص) چندین نگرانی بخصوص در اواخر عمر داشتند که برخی از این‌ نگرانی ها را قرآن کریم صراحتا بیان کرده اند.

نگرانی اول ایشان از این جهت بود که با وجود همه معجزات ایشان و همین قرآن کریم که بزرگترین معجزه ایشان بود - که تحدی می کند و از بشریت می خواهد که اگر می توانند نظیرش را بیاورند - ولی باز هم مردم نمی پذیرفتند و ایمان نیاوردند.

نگرانی دیگر پیامبر (ص) انحراف از مسیر مستقیم بود؛ چون پیامبر (ص) برای اینکه مردم را به صراط مستقیم هدایت کنند زحمات بسیاری کشیدند و اینها مردمانی بودند که با شرک و بت پرستی عجین شده بودند. این نگرانی پیامبر (ص) کاملا هم به جا بود چون بعد از اینکه پیامبر(ص) از دنیا رفتند در میان امت انحراف ایجاد شد.

نگرانی سوم پیامبر (ص) هم در مورد اهلبیت شان بود. پیامبر (ص) با آن همه عظمت و جلالت برای حضرت فاطمه زهرا (س) بسیار احترام قائل بودند و ایشان را تکریم می کردند تا مردم عادی هر کسی را برای خود الگو قرار ندهند. ایشان برای مردم بعد از خودشان الگوهایی را مشخص کرده بودند مانند حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا (س)؛ اما در میان امت باز هم عده ای بودند که حسد می ورزیدند و سرپیچی می کردند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 29:45

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی