display result search
منو
عشق حقیقی - بخش هفتم

عشق حقیقی - بخش هفتم

  • 1 تعداد قطعات
  • 48 دقیقه مدت قطعه
  • 122 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع "عشق حقیقی" - بخش هفتم - محرم 1397

قرآن مجید و راویان حدیث در طول تاریخ همواره شیعه و ویژگی های آن را به شیعیان شناسانده اند. اگر اینطور نبود، آنها با گذشت زمان خود را از یاد می بردند و از ارزش خود غافل می شدند. چه بسا شیعیانی که در این راه به شهادت رسیدند اما دست از ارزش های خود برنداشتند. میثم تمار یکی از این افراد بود که تا پای جان بر عقیده ی خود ماند و لحظه ای از یاد و نام علی (ع) غافل نشد. شیعه نباید خود را ارزان بفروشد چرا که جایگاهی بسیار والا دارد.

امام صادق (ع) با توجه به قرآن می فرمایند که اولی الامر، ائمه ی طاهرین هستند که از هر گناه و آلودگی به دورند. شیعه به تعبیر امام صادق (ع) یعنی مؤمن و آیات و روایات هم همین را نشان می دهد. شیعیان نسبت به یکدیگر ظلم و ستم نمی کنند و حسادت نمی ورزند. آنها از بخل و کینه به دورند و عاری از هر گونه بدی هستند. آنها غرق در احسان و مهر و لطف بوده و دلسوز یکدیگر هستند. شیعیان یکدیگر را به نیکی دعوت می کنند و برای امام خود ارزش و احترام قائلند.

حفظ مجالس امام حسین (ع) یکی از ارزش هایی است که باید پاس داشته شود. شیعیان به یقین مورد رحمت خداوند قرار خواهند گرفت و عاقبت به خیر خواهند شد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 48:51

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی