display result search
منو
عشق حقیقی - بخش پنجم

عشق حقیقی - بخش پنجم

  • 1 تعداد قطعات
  • 26 دقیقه مدت قطعه
  • 117 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع "عشق حقیقی" - بخش پنجم - محرم 1397

عالمان دین و دانشمندان علمی با مطالعه بر امر خلقت انسان در یک چیز به اشتراک رسیده اند. به یقین اولین چیز در عالم خلقت نور بوده و همه ی کائنات از این نور به وجود آمده اند. این نور از نگاه عالمان دین همان خداوند است. بعد از این موضوع به مرحله ی شروع خلقت می رسیم که با شکافته شدن نور اشاره می شود که باز هم همه بر آن توافق نظر دارند. دانشمندان خلقت را معلول یک علت می دانند و از نگاه عالمانِ دین علتِ خلقت همان خداوند است.

خداوند اول و آخر و تنها وجود ازلی و ابدی است که همه چیز به او وابستگی دارد. ما باید از همه نظر راضی به رضایت او و تسلیم امر و اراده ی او باشیم.
رسول خدا (ص) می فرمایند که هر کس در قیامت تکیه گاهی دارد و تکیه گاه من در آن روز علی (ع) است. این کلام نشان می دهد که بی علی بودن یعنی بدبختی و بیچارگی و سردرگمی که البته هیچ کس خواهان چنین شرایطی نیست. علی (ع) و فرزندانش تا به امروز نجات دهنده ی همه ی انسان ها بوده و هستند و فقط با توسل بر آنان می توان از سختی ها رها شد.

از امام صادق (ع) پرسیده شد که شما و پدرانتان قبل از خلقت انسان ها حاضر بودید؟ امام در پاسخ فرمودند: بله. همه ی معصومین قبل از شروع خلقت به صورت نور در کنار خداوند حاضر بودند. تا اینکه خداوند فرشتگان را آفرید و دستور داد تا خداوند را تسبیح گویند اما آنها تسبیح نمی دانستند. به نور ما اولیاء دستور داده شد تا تسبیح را به آنان بیاموزیم. بعد از آن خداوند از فشردن نور ما، شیعیان ما را آفرید و این عشق و علاقه ی امروز ما که در دل شیعیان است به همین دلیل است. آنها به صورت ذاتی ما را می شناسند و به ما علاقه دارند و هیچ گاه از ما دور نخواهند شد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 26:26

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی