display result search
منو
عشق حقیقی - بخش سوم

عشق حقیقی - بخش سوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 37 دقیقه مدت قطعه
  • 153 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع عشق حقیقی - بخش سوم - محرم 1397

خداوند متعال دارای فیوضاتی است که از عالم ربوبیت، آن را مانند باران بر سر ما انسان ها می ریزد. وجود پاک بندگان واقعی، مانند زمینی مستعد و آماده، این فیوضات را در می یابد و پرورش می دهد و به ثمر می رساند. انسان های بسیاری در طول تاریخ زیسته اند که دارای ویژگی های خوب بوده اند. آنها حتی با زندگی کردن در کنار انسان های بد نیز تغییر نکرده و خوب مانده اند. یکی از این افراد کسی بود که در دربار فرعون و در کنار فرعونیان بود، اما به خاطر ضمیر پاک و بی گناهش، توانست جان موسی را نجات دهد. او به مؤمن آل فرعون مشهور است.
امام حسین (ع) برای خداوند جان خود را بذل کرد و تنها هدفش رضایت خداوند بود. وعده ی خداوند قطعی است و این امر در مورد دوستان و دشمنان صدق می کند. سند این گفته، قرآن است که کلام خداوند را به ما یادآوری می کند.
انسان مؤمن دارای ویژگی هایی است که در کتاب کامل الزیارات از قول امیرالمؤمنین (ع) بیان شده است. امام علی (ع) می فرمایند که کسی که در دنیا برای حسین (ع) گریه کند مؤمن است و این گریه مانند فرصتی به ما عطا شده است.
برخی بر این باورند که گریه بر امام حسین (ع) در زمان کودکی به ما عطا شده و برخی می گویند که محبت حسین از پیش از خلقت به ما داده شده است.
گریه بر اباعبدالله (ع) چیزی جز رحمت خداوند نیست.

*به خاطر کیفیت پایین صوت پوزش می طلبیم.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 37:49

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی