display result search
منو
عشق حقیقی - بخش دوم

عشق حقیقی - بخش دوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 30 دقیقه مدت قطعه
  • 182 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع عشق حقیقی - بخش دوم - محرم 1397

بنا بر آیات و روایات، انسان حتی بعد از مرگ نیز استقلال ندارد و به خداوند خود محتاج است. او همواره فقیر دربار خداوند است و بدون کمک او نمی تواند به حیات خود ادامه دهد. خداوند نیز می فرمایند که ما برای نیاز شما تدارک دیده ایم و به شما رزق مادی و معنوی می رسانیم.
وجود انبیاء و اولیاء و کتب آسمانی نمونه هایی از این رزق های معنوی هستند که تا به امروز به همه ی ما کمک کرده اند. ولایت الهی به وسیله ی معصوم به ما می رسد و غیر از این نیست. قرآن و مفاهیم آن کلیتی از همه ی کتب آسمانی پیشین بوده و حقیقت کمال است. اما فهم و درک آن برای ما امکان پذیر نیست و حتما باید راهنمایی وجود داشته باشد که آن را به شکل ساده تر برای ما توضیح دهد.
راه علاج همه ی بیماری های انسان، دریافت مفاهیم قرآن بوده و هست و انسان باید صفات خوب و انسانی را در خود پرورش دهد تا به سرمنزل مقصود برسد.
وجود مقدس امام حسین (ع) قرآن عینی است که می شود به آن متوسل شد و صفات بد را در خود اصلاح کرد. حسین (ع) موجب امرزش انسان ها بوده و گریه برای او، تمامی گناهان انسان را پاک می کند. گفته می شود که اشک برای حسین (ع) قلب فاطمه (س) را شاد می کند و موجب رضایت خداوند می شود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 30:34

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی