display result search
منو
آسیب های مؤمنان در آخرالزمان - بخش دوم

آسیب های مؤمنان در آخرالزمان - بخش دوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 52 دقیقه مدت قطعه
  • 1247 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی با موضوع "آسیب های مؤمنان در آخرالزمان" - بخش دوم - شب چهارم محرم - سال 1396

بنا بر روایات، شیطان در آخرالزمان با تمام قوا به انسان حمله می کند تا او را نابود کند. این دوران به نام دوران حیرت نامگذاری شده است که انسان ها در دریافت حق و باطل دچار حیرت و سردرگمی می شوند. مادی نگری و تغییر ارزش های اخلاقی و عوض شدن جای منکر و معروف از جمله اتفاقات بد این زمان است. در این زمان، مقدسات ساختگی ایجاد شده و مفاهیم تغییر می کنند. این در حالی است که امام حسین (ع) برای دفاع از ارزش ها جان خود را فدا کرد و ما نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم.

بنا بر روایات، در اسلام هیچ بنیانی ارزشمندتر از خانواده وجود ندارد و هیچ امری محبوب تر از ازدواج در نزد خدا وجود ندارد. گفته می شود که حتی عبادات ما بعد از ازدواج دارای ثوابی هفتاد برابر قبل خواهد شد. اگر زنی در خانه لیوان آبی به دست مرد خود بدهد که نشانه ی دوستی باشد، گویی شبانه روز در حال عبادت است و اگر مردی در امور خانه به همسرش کمک کند از هزار سال عبادت برتر و بالاتر است. بوسیدن فرزندان، هدیه خریدن برای همسر و گفتگوی نیکو نیز از اموری است که بسیار بر آن سفارش شده است. زن و مرد بهتر است در محیط خانه نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و اگر ضعفی هست آن را اصلاح نمایند.

عبادت انسانِ مجرد و انسان متأهل با هم تفاوت دارد. گاهی انسان در تنهایی و تجرد به عبادت می پردازد اما این امر در دوران تأهل چندان ارزشی ندارد چرا که انسان متأهل مسئولیت های دیگری نیز دارد. ایجاد صمیمیت در خانواده یکی از راههای مبارزه با شیطان است که نمونه ی روشن آن زندگی ارزشمند حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 52:07

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی