display result search
منو
امام حسین(ع) مظهر رحمت الهی، جلسه هفتم

امام حسین(ع) مظهر رحمت الهی، جلسه هفتم

  • 1 تعداد قطعات
  • 44 دقیقه مدت قطعه
  • 60 دریافت شده
سخنرانی از حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی با موضوع «امام حسین(ع) مظهر رحمت الهی»، جلسه هفتم، سال 1399

پیوندهایی که به مناسبت های مختلف با اهلبیت علیهم السلام ایجاد می شود را باید حفظ کرد و در برهه های مختلف بر تقویت آن بیافزاییم. چند راهکار بر اساس فرمایشات ائمه اطهار و فرامین دین به عرض می رسد. یکی از راهکارهای اساسی این است که باید زمینه های گناه را از بین برد. باید چیزهایی که موجبات آلودگی ما را فراهم می کنند را بشناسیم و آنها را از بین ببریم.

یکی دیگر از راه های موثر برای دوری از گناه و حفظ و تقویت معنویت، قرار دادن یک رفیق خوب و بلد راه بر سر راه خود و فرزندانمان هست. چون گاهی تاثیر پذیری ماها از دوست و رفیق خیلی بیشتر از عوامل دیگر است و این مورد در تربیت و فکر انسان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. لازم است پدران و مادران، "نه گفتن" را به فرزندان خود بیاموزند. به همه نباید "بله" گفت. نباید با رودربایستی به هر مهمانی و دعوتی پاسخ مثبت داد که این پاسخ های مثبت بی مورد و بیجا چه خانواده ها و سرنوشت هایی را که نابود نکرده است. خداوند می فرماید: «ای مومنین به دنبال گام های شیطان حرکت نکنید.» حالا چرا قرآن می گوید "گام ها" و نمی گوید "گام؟" مفسرین می فرمایند چون شیطان قدم به قدم انسان را منحرف می کند. شیاطین در روز اول آن آخر کار را نشان نمی دهند. به هر میزان که شما به جلو و سمت گناه حرکت کنید، شیطان نیز گام های خود را به همان اندازه بیشتر می کند.

قرآن می فرماید برخی جهنمیان از غصه و تأسف دست خود را می گزند و می گویند ما آدم خوبی بودیم اما کاش با فلانی رفیق نمی شدیم. انسان با باورهایش زنده است. ما باور داریم که حضرات معصومین علیهم السلام و مخصوصا امام زمان علیه السلام نامه اعمال ما را می بینند و از اعمال ما خبر دارند. ما باید در همه احوال خدا را شاهد احوال خود بدانیم و اگر اینگونه شد، انجام دادن گناه برای ما سخت خواهد شد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 44:22

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی