display result search
منو
امام حسین(ع) مظهر رحمت الهی، جلسه پنجم

امام حسین(ع) مظهر رحمت الهی، جلسه پنجم

  • 1 تعداد قطعات
  • 34 دقیقه مدت قطعه
  • 217 دریافت شده
سخنرانی از حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی با موضوع «امام حسین(ع) مظهر رحمت الهی»، جلسه پنجم، سال 1399

ما وقتی در مجلس اهلبیت علیهم السلام حضور داریم به واسطه نورانیت و معنویت مجلس حال خوبی داریم. این فضا یک فضای نورانی در قلب و وجود ما ایجاد می کند. چرا با پایان یافتن این ایام و عدم حضور در چنین مجالسی دوباره وسوسه های شیطانی شروع می شود و هواهای نفسانی بر ما غلبه می کند و آن پاکی و طهارت را از دست می دهیم و به عبارتی توبه ای که به واسطه این مجالس ایجاد شده شکسته می شود. چه کار باید کرد؟

پیوندهایی که به مناسبت های مختلف با اهلبیت علیهم السلام ایجاد می شود را باید حفظ کرد و در برهه های مختلف بر تقویت آن بیافزاییم. چند راهکار بر اساس فرمایشات ائمه اطهار و فرامین دین به عرض می رسد. یکی از راهکارهای اساسی این است که باید زمینه های گناه را از بین برد. باید چیزهایی که موجبات آلودگی ما را فراهم می کنند را بشناسیم و آنها را از بین ببریم.

بیشترین زمانی که شیطان جرأت می کند انسان را در وسوسه قرار دهد در تنهایی است. امام صادق علیه السلام فرمودند: یک زن و مرد نامحرم اگر در مکان خلوتی باشند، سومین آنها شیطان است.

متاسفانه امروزه برخی از جوان های ما فکر می کنند همه چیزِ مدل زندگی غربی خوب است. غربی ها چیزهای خوب زیاد دارند. ممکن است در صنایع و تکنولوژی پیشرفت داشته باشند و نیاز است که ما از آنها استفاده کنیم اما در مدل زندگی، آنها موفقیتی ندارند. اینکه در غرب نظام خانواده دچار اشکال و از هم پاشیدگی های مختلف است یک واقعیت است و این مدل قابلیت الگوبرداری ندارد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 34:29

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    ماشالله این آقاخیلی جالب خوانده به نظر من اگر بقیه هم نشر کنید خیلی ممنونم

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی