display result search
منو
تحلیلی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی - جلسه چهارم

تحلیلی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی - جلسه چهارم

  • 1 تعداد قطعات
  • 44 دقیقه مدت قطعه
  • 81 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان با موضوع "تحلیلی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی"، جلسه چهارم،‌ سال 98-97


مقام معظم رهبری می فرمایند: «جوانان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی هستند؛‌ ولی راه طی شده تنها قطعه ای از مسیر افتخار آمیز جمهوری اسلامی است.» مقام معظم رهبری جوانان را محور پیشرفت این نظام می دانند و راه را برای جوانان هموار می کنند.

رسول خدا (ص) در کلام شریفی می فرمایند: «در جریان بعثت، جوانان از من حمایت کردند و سالخوردگان با من مخالفت کردند.» امام صادق (ع)‌ نیز در کلامی به فردی که از بصره آمده بود و از عدم حمایت افراد گلایه می کرد، فرمودند: «به سراغ جوانان بروید؛ زیرا آنان سریع تر از هر گروه دیگری به کار خیر مبادرت می ورزند.» جوانان ذهن تیزی دارند و راه های نرفته به ذهنشان می رسد؛ لذا بایستی از این جوانان در ظرفیت های مختلف استفاده کنیم. البته منکر تجربه و پختگی سالخوردگان نیز نیستیم. چه قدر خوب است در اداره مسائل مختلف،‌ نظرات جوانان را هم جویا شویم.

سن جوانی در جامعه ما بسیار دیر آغاز می شود و تا سن 18 سالگی جزء نوجوانی به حساب می آید و این خوب نیست و باید جوانی را زودتر آغاز کرد. بایستی در نظام آموزشی و پرورشی جوانان تجدید نظر کنیم و جوانان را زودتر وارد عرصه کار و فعالیت کنیم.

دوری جوانان از معنویت امری غیرطبیعی است. یکی از دلایل فساد در جامعه ما بیکاری دوره دبیرستان است؛ این دوران باید توأم با فعالیت باشد و نباید جوانان در این سن وقتشان به بیکاری تلف شود. اگر توانستیم جوانی را زودتر آغاز کنیم،‌ جامعه موفقی خواهیم داشت. سن 18 سالگی عمر کافی برای رسیدن به فضائل و کمالات است و جامعه ما انتظار بالایی از جوانان ندارد. در جامعه ما باید جوانان زود اهل کار جمعی و تشکیلاتی شوند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 44:47

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی