display result search
منو
امانتهای زندگی من - بخش دوازدهم

امانتهای زندگی من - بخش دوازدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 17 دقیقه مدت قطعه
  • 115 دریافت شده
سخنرانی کوتاه از استاد شجاعی با موضوع "امانتهای زندگی من"،‌ بخش دوازدهم


شعائر جمع شعیره و به معنای علامت و نشان است. هر چیزی که نشانی از اصل،‌ ریشه، خانواده و معشوق ما داره برای فوق عقل و عقل ما جذابیت دارد و مقدس، آرام بخش و الهام آفرین است. پاسداری از شعائر الهی یک عشق،‌ یک دلدادگی و یک وظیفه است. انسان باید از چیزهایی که برایش حُرمت دارد پاسداری کند.

یکی از تکالیف بزرگ الهی حفظ شعائر الهی و امانتداری است؛ امانت هایی چون حجاب، قرآن، پیراهن عزاداری امام حسین، مسجد، حسینیه، علماء،‌ روحانیت، پرچم ها، حرم ها،‌ نماز،‌ روزه و ... هرچیزی که بو و رنگ خدا را می دهد واجب التعظیم است. حتی چیزهایی که مربوط به ادیان دیگر هست قابل توهین نیست.

یکی از شعائر الهی نماز است. نماز یکی از بزرگترین نشانه های خدا،‌ راه ارتباط انسان با آسمان و قوی ترین وسیله هم آغوشی با خداست. هرکسی نمی تواند با این وسیله اوج بگیرد و نماز برای همه معراج نیست؛‌ چون یک محرمیت ویژه با خدا نیاز دارد. انسان هایی که دائما رشد می کنند، هرچه قدر محرم تر می شوند، نزدیکی آن ها به خداوند بیشتر می شود و می توانند از نماز بهره مند شوند. یکی از مواردی که باید انسان رعایت کند، رعایت اوقات نماز است. در روایت داریم تفاوت نماز اول وقت با آخر وقت مانند تفاوت آخرت با دنیاست. نماز آیینه شخصیت یک انسان است. از نوع نماز یک شخص می توان فهمید چه قدر دارایی و پختگی دارد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 17:19

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام ممنون بابت صوت هایی که میذارید خیر دنیا و آخرت نصیبتون بشه ان شاالله یه خواهش صوت هایی که میذارید در یه گروه بذارید که موقع پخش پشت سرهم باشه اینجوری کلافه میکنه آدم رو ممنون که نظر رو خوندید یا علی (ع)

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی