display result search
منو
شخصیت حضرت معصومه (س)‌

شخصیت حضرت معصومه (س)‌

  • 1 تعداد قطعات
  • 28 دقیقه مدت قطعه
  • 87 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری با موضوع "شخصیت حضرت معصومه (س)‌"،‌ سال 1395

امام رضا (ع) در روایتی فرمودند: «هرکس خواهرم فاطمه معصومه را در قم زیارت کند، مانند این است که مرا در توس زیارت کرده است.» در روایتی دیگری داریم که هرکس امام رضا (ع) را عارفا بحقه زیارت کند، مانند این است که خداوند را در عرش زیارت کرده است؛ یعنی زیارت فاطمه معصومه (س) ثواب زیارت خداوند را دارد و این برای دختر موسی بن جعفر (ع) مقام بسیار بالایی است.

امام جواد (ع) در روایتی می فرماید: «هرکس عمه ام فاطمه معصومه را زیارت کند بهشت بر او واجب می شود.» در روایت دیگری آمده است که شفاعت فاطمه معصومه (س) برای تمام امت پیامبر (ص) کافی است. امام صادق (ع) در حدیثی در مورد حضرت معصومه فرمودند: « به زودی دختری از ما در قم دفن می شود که محل دفن او حرم ما اهل بیت می گردد و زیارت او به جای زیارت مادرمان فاطمه مقبول می شود.» این بانوی بزرگوار چنین شخصیت عظیمی دارند و الگویی بی نظیر برای دختران و زنان امروز هستند؛ اما عظمت ایشان صرفا به جهت نسبت با ائمه (ع) نیست؛ بلکه ایشان خودشان شخصیت والا و بی نظیری داشتند.

کسی که در زندگیش فاطمه معصومه (س) را الگوی خود قرار می دهد، باید به این نکات توجه کند. اولا بایستی نظر و فکرش تابع فکر و نظر ائمه علیهم السلام و پیامبر (ص) باشد. دوم اینکه نسبت به همدلی ولایی حضرت معصومه به برادرش امام رضا معرفت داشته باشد. هم چنین باید نسبت به همراهی حضرت با برادرش که ولیِّ زمانش هم بود توجه و معرفت داشته باشد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 28:10

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی