display result search
منو
عوامل برکت در زندگی، جلسه پنجم، سال 1395

عوامل برکت در زندگی، جلسه پنجم، سال 1395

  • 1 تعداد قطعات
  • 37 دقیقه مدت قطعه
  • 523 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی با موضوع عوامل برکت در زندگی، جلسه پنجم، سال 1395

یکی از عواملی که به عنوان برکت در زندگی است صداقت است. مهمترین قسم صداقت که در قرآن هم به آن اشاره شده است صداقت در عهد است. مومنینی که برعهدشان با خدا ثابت قدم ماندند.
بیش از هزار حدیث در این رابطه داریم. این عهد از عالم قبل از دنیا بوده است. در دعای عهد هر صبح با امام زمان علیه السلام عهد نمی بندیم بلکه تجدید عهد می کنیم. عهد جایی دیگر بسته شده است.
دعای عهد فقط قرائت دعا نیست، متحقق به حقیقت دعا باشد. یعنی پای عهدش بایستد که قطعا اگر کسی چهل روز پای عهدش با امام زمان علیه السلام بایستد طبق حدیث امام صادق علیه السلام از یاران امام زمان علیه السلام خواهد بود. این عهد از عالم میثاق و عالم ذر شروع شده است. در مفاتیح، در زیارتنامه سرداب مقدس این عهد را تفسیر کرده اند.
ما انسان آزاد در این عالم نداریم. اگر کسی زیر پرچم خدا و اهلبیت نبود باید برود زیر پرچم طاغوت و شیطان. سومی ندارد و اصلا بین راه حق و باطل راه سوم دیگر وجود ندارد. بعد از حق به جز گمراهی راهی دیگر وجود ندارد.
سرمایه ها را اگر خرج اهلبیت علیهم السلام کردیم، آن وقت به ما برکت می دهند. آنهایی که سرمایه هایشان را طبق عهدشان خرج کردند، رشدشان می دهند.
امام رضا علیه السلام فرمود پرداخت خمس باعث گشایش در رزق(برکت) است و گناهان را پاک می کند و در روز محتاجی قیامت دستگیر شما است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 37:25

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی