display result search
منو
حماسه نهم دی، فتنه های آخرالزمان و امتحان مردم

حماسه نهم دی، فتنه های آخرالزمان و امتحان مردم

  • 1 تعداد قطعات
  • 58 دقیقه مدت قطعه
  • 568 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی با موضوع حماسه نهم دی، فتنه های آخرالزمان و امتحان مردم، سال 1398

نه دی حقیقتا یکی از نقاط عطف انقلاب ما است و یکی از مراحلی است که به عنوان ایام الله درخشان است. در این روز مردم نیامدند پشت سر این شخص یا آن شخص بلکه چیزی که مردم دنبال آن بودند خط و جریان ولایت بود.
آنچه که مهم است این است که در عین حالی که باید از گذشته گفته و تحلیل شود ولی باید شرایط فعلی ما در اولویت تحلیل قرار گیرد و تهدیدها و فرصت ها رصد شود.
طبیعت آخرالزمان همین فتنه ها و آشوب ها است تا صف های خالص و ناخالص از هم جدا شوند و ایمان ها محک بخورد.
آنهایی که پشت سر امام زمان علیه السلام هستند از خالص ها هستند و از کوره های امتحان رد شده اند. در زمان امام زمان علیه السلام دیگر جریان نفاق نیست. فقط دو جریان کفر و ایمان واقعی است.
خداوند به کسانی که در ابتدای رسالت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به خاطر سختی ها و مشکلات و جنگ های مختلف، به دین خدا و رسول او شک کرده بودند که در ایجاد این شک، منافقان نقش به سزایی داشتند در قرآن می فرماید این جنگ ها و درگیری ها حکمت دارد. خدا می خواهد آنچه در سینه های شما هست را محک بزند و خالص و ناخالص را مشخص کند.
سختی های کارهای بزرگ، هم بزرگ است و البته افتخارات آن هم بزرگ است. نهضت پیامبر کار بسیار بزرگی بود. یک دین جهانی که تا قیامت باید بماند. انقلاب ما هم انقلاب بسیار بزرگی است و خداوند متعال به پاس اینکه این مردم بیش از هزار سال پای پرچم امام حسین علیه السلام ایستادند و سینه زدند، پرچم مأموریت آخرالزمان را به دوش ایرانیان گذاشت تا آنها زمینه ساز ظهور در جهان باشند تا ولی عصر علیه السلام تشریف بیاورند.
طبق خاطره مرحوم عسکراولادی امام در سال 42 برای اهداف نهضتیش فرموده بود ما باید سه قدم بر داریم. یک ایران، دو جهان اسلام و سوم جهان تا امام زمان تشریف بیاورند. مقیاس این انقلاب جهانی است و طبیعی است که هجمه های دشمنان علیه این انقلاب بسیار است.
• هشت سال جنگ که حقیقتا جنگ جهانی بود، بر علیه ایران تحمیل کردند.
• چهل سال تحریم های بی سابقه که تاکنون علیه هیچ کشوری نبوده است.
• توطئه ها و فتنه ها که یک نمونه اش فتنه سال 88 بود.
• تهاجم فرهنگی سنگین. یکی از فراری های دربار شاهنشاهی در پانزده سال قبل این را گفت که هزینه ای که غرب علیه ایران کرده دهها برابر بیش از هزینه ای بود که غرب علیه بلوک شرق در آن زمان و در طول هفتاد سال جنگ سرد هزینه کرده بود. در آن زمان فقط یک رادیو بی بی سی علیه آنها کار می کرد ولی اکنون 280 رسانه صوتی و تصویری به صورت رایگان علیه ما دارد کار می کند.
• جنگ های نظامی نیابتی که توسط داعش انجام دادند و طرح آنها این بود که حداقل سی سال منطقه را به آتش و آشوب بکشانند که به فضل خداوند شکست خوردند. ایران ورود پیدا کرد و در شش سال داعش را جمع کرد.
• بعد از جنگ های نیابتی رو آوردند به جنگ های ائتلافی که نمونه اش جنگ ائتلافی عربستان و آمریکا و اسرائیل و برخی کشورهای اروپایی و... علیه یمن که از لحاظ نظامی و امکانات دیگر کشوری ضعیف است. بعد از چهار سال و نیم نتوانستند موفقیتی به دست بیاورند.
ایران از لحاظ نظامی جزو برترین قدرت های جهان است. قدرت نظامی که فقط به امکانات نیست. ممکن است کسی امکانات داشته باشد ولی سرباز می خواهد که بجنگد.

سه جنگ دیگر علیه ما بالفعل در جریان است.
o یک، جنگ روانی از طریق سیاه نمایی دستاوردها مخصوصا از طریق شبکه های اجتماعی و فضای مجازی با هدف پشیمانی مردم از گذشته و نا امید کردن آنها از آینده است.
o دوم، جنگ فرهنگی با هدف گسترش ابتذال و بی بند و باری از یک طرف و رواج شبهه افکنی و تردید پراکنی در اعتقادات مومنین از طرف دیگر. تا آنها از ارزش های اسلام ناب جدا شوند.
o سوم، جنگ اقتصادی و معیشتی با هدف فشار اقتصادی بر مردم ایران تا آنها را به نقطه جوش برسانند و کشور را به آشوب و تسلیم بکشانند.
بزرگترین سرمایه اجتماعی یک حکومت و نظام، اعتماد اجتماعی مردم به نظام است. که هدف سه جنگی که گفته شده خدشه دار کردن این اعتماد و جدایی مردم از نظام و ولایت است.
ما ولایت را برای روزهای بحرانی، در متشابهات و شبهات لازم داریم. آن زمانی که همه چیز روشن است گفتن ما اهل کوفه نیستیم و پای تو هستیم که فایده ندارد. در روز تاریک و شبهه ناک، آنجا اگر ولایت داشتیم و اعتماد به حرف او هنر است ولو بر خلاف میل مردم باشد.
ما هر جا اسلامی بودیم، انقلابی بودیم، ولایی بودیم رفتیم جلو و هرجا که از اینها دور شدیم چوب خوردیم.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 58:50

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی