display result search
منو
نشانه های ایمان از نگاه امام رضا (علیه السلام)

نشانه های ایمان از نگاه امام رضا (علیه السلام)

  • 1 تعداد قطعات
  • 30 دقیقه مدت قطعه
  • 762 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد با موضوع نشانه های ایمان از نگاه امام رضا (ع)

مؤمن واقعی در همه ی مواقع به خدا توکل می کند و با تکیه بر امور مذهبی از خود مراقبت می نماید. آیات قرآن روح او را متحول می نماید و در او اثر می گذارد. مسلمان واقعی مورد تأیید همه ی اولیاء است. امام علی (ع) می فرمایند که اگر همسایه ها و نزدیکان معتقد بودند که شما آزاری به کسی نمی رسانید، شما مسلمان هستید. ظلم نکردن به دیگران یکی از نشانه های مسلمان واقعی است. اسلام به معنای تسلیم کامل است و اینکه انسان هیچ گاه از امام و رسول عقب تر و جلوتر حرکت نکند. منیّت مرتبه ی انسان را پایین می آورد.
امام رضا (ع) سه علامت برای مؤمن واقعی ذکر می کند که این ویژگی ها در معصومین (ع) بوده است و ما برای دستیابی به آنها باید خود را به قرآن عرضه نماییم.
1. رازداری
این نشانه، نشانه ای از سوی خداوند است. رازداری یکی از ویژگی های شخصیت انسان است. انبیاء رازدار اسرار الهی بودند و همه ی انسان ها نخواهند توانست به این جایگاه دست یابند. کسی که زبان خود را حفظ کند گویی به همه ی قرآن عمل کرده است.
2. مدارا کردن با مردم
این نشانه، نشانه ای از سوی رسول الله (ص) است. یکی ویژگی ها ی مدیر، مدارا کردن است. مدارا کردن بر رسول (ص) نیز واجب بود و این امر بارها از ایشان خواسته شده بود.
3. صبر در سختی ها
این نشانه، نشانه ای از سوی امام است. انسان مؤمن با سختی ها گره خورده است و بنا بر فرمایش امام باقر (ع) خدا صابران را بی حساب وارد بهشت می کند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 30:27

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی