display result search
منو
فضیلت و اعمال ماه رجب - شهادت امام هادی (علیه السلام)

فضیلت و اعمال ماه رجب - شهادت امام هادی (علیه السلام)

  • 1 تعداد قطعات
  • 25 دقیقه مدت قطعه
  • 575 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد با موضوع فضیلت و اعمال ماه رجب - شهادت امام هادی (ع)

ماه رجب، شعبان و رمضان از ماه های پر فضیلت برشمرده می شوند و بنا بر روایات ماه رجب ماه خداوند است. ماه رجب فرصتی مناسب برای رسیدن به ماه رمضان است و انسان را برای ورود به رمضان آماده می کند. در این ماه رحمت خداوند مانند باران بر سر بندگان جاری می گردد و همه از این برکات بهره مند می شوند. یکی از آداب مستحبی در این ماه روزه داری است. در روایات آمده که هر کس یک روز از این ماه را روزه بدارد موجب خشنودی خداوند خواهد شد و پاداشی بزرگ به همراه خواهد داشت. روزه داری در روزهای بلند از این ماه، غضب خداوند را از بین می برد و مهربانی و رحمت او را به همراه خواهد داشت. سه روز روزه داری در این ماه درهای دوزخ را بر انسان می بندد.
یکی دیگر از اعمال در این ماه پر برکت استغفار و توبه به درگاه خداوند است. دعاها و اذکار این ماه مضامین بلندی دارند که دانستن آن بسیار سفارش شده است. البته توبه و استغفار در این ماه به شرط ایمان است. ایمانی واقعی و از سر شوق که حتما اثرات بسیاری در پی خواهد داشت.
دیگر از اعمال این ماه خواندن زیاراتِ سفارش شده است. زیارت امیر المؤمنین (ع) یکی از این موارد است. زیارت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) نیز بسیار سفارش شده است.
امام هادی (ع) در این ماه ارزشمند به شهادت رسیدند و روایات بسیاری از خود بر جای گذاشتند.
در کلامی از ایشان اینطور آمده است که «کسی که تقوای الهی داشته باشد دیگران از او فرمان می برند و او را دارای جایگاهی درست و والا می دانند. »

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 25:21

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی