display result search
منو
گفتاری در مورد امام زمان (عجل الله تعالی) - بخش دوم

گفتاری در مورد امام زمان (عجل الله تعالی) - بخش دوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 25 دقیقه مدت قطعه
  • 1463 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید حسین هاشمی نژاد با موضوع گفتاری در مورد امام زمان (عج) - بخش دوم

آیات بسیاری در قرآن وجود دارد که به تفسیر شخصیت امام زمان (عج) می پردازد. سوره ی بقره یکی از این سوره ها است که در مورد ظهور ولی عصر (عج) مطالبی را بیان می کند. در این آیات خداوند می فرماید که زمین روشن می شود به نور ربِّ زمین و منظور از رب زمین همان مربی و پرورش دهنده ی زمین است که همان ولی و پیشوای مردم است. در هر عصری امام همان عصر مربی و پرورش دهنده ی مردم است و بقیه الله (عج) عصاره ی هستی است.

دعا برای فرج امام مهدی (عج) آثار و برکات بسیاری در زندگی ما انسان ها خواهد داشت. بنا بر روایات حد وسط هر چیزی بهتر از ابتدا و انتهای آن است و نور امام، وسط انوار بوده و خوب است. مکه درست در وسط زمین و ایام البیض در وسط ماه رجب و میلاد امام زمان (عج) در نیمه ی ماه شعبان قرار دارد و به طور کلی امام خواهد آمد تا عدل و عدالت را در زمین گسترش دهد.

امام مهدی (عج) مانند نگین وسط انگشتری در معرض دید است و به تعبیری او نتیجه ی همه ی رنج ها و مشقات اولیاء است. در همه ی ادیان الهی به موعود اشاره شده و بنا بر روایات بعد از ظهور، عیسی اولین کسی است که به ایشان اقتدا می کند و پیروانش نیز بلافاصله این امر را می پذیرند .

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 25:24

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی