display result search
منو
وظایف طالب دانش در مسیر کسب علم

وظایف طالب دانش در مسیر کسب علم

  • 1 تعداد قطعات
  • 22 دقیقه مدت قطعه
  • 98 دریافت شده
سخنرانی مرحوم آیت الله علی مشکینی با موضوع وظایف طالب دانش در مسیر کسب علم

خداوند در قرآن به طالبان دانش توصیه می کند که حرکت کنند و درست انتخاب کنند و توأم با طلب دانش، تقوا پیشه کنند. موضوع حرکت از دستورات اکید اسلامی است که عده ای از مومنین از مسلمین حرکت کنند و به سوی دانش بشتابند و در این راه کوشش کنند. اینکه همه جامعه به سوی دانش حرکت کنند و یا هیچ کدام از این افراد به سوی جامعه حرکت نکنند این ممکن نیست.
از هر فرقه و طایقه ای باید افرادی جهت کسب علم و درک عمیق معارف الهی حرکت کنند. فقه به معنای درک عمیق است. از هر فرقه ای باید طایفه جهت کسب درک عمیق معارف اسلامی تلاش و کوشش کنند.
انسان باید برای نزدیک شدن به خداوند از همه چیز دنیایی دور شود. طالبان علم باید این هدف بزرگ را از اول برای خود روشن کنند که برای رسیدن به قرب الهی باید وابستگی خود به هر چیزی که مانع رسیدن آنها به این هدف می شود قطع کنند.
خداوند برای رسیدن به خود راههای زیادی را برای انسان قرار داده است. وانسان و طالب علمی که برای کسب این فضائل و معارف قدم برمی دارد سرنوشت و سعادت خود را می بیند.
انسان باید در خواندن معارف اسلامی کیفیت لازم را به خرج دهد و آن کیفیت عبارت است از درست بخوانند و محکم بخوانند و در این راه صبر لازم را داشته باشند. و در این راه باید زحمات فراوانی بشکند تا هر لحظه و هر زمان به درجات بالا برسند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 22:47

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی