display result search
منو
تأثیر مهروزی در خانواده

تأثیر مهروزی در خانواده

  • 1 تعداد قطعات
  • 38 دقیقه مدت قطعه
  • 96 دریافت شده
سخنرانی از حجت الاسلام حجت الاسلام شهاب مرادی با موضوع «تأثیر مهروزی در خانواده»، سال 1398

آقایان هوای خانم ها را داشته باشید. خانم ها، مادران، پدران هوای دختران خود را داشته باشید. دختران نیاز به حمایت عاطفی خانواده دارند. مهربانی در حق فرزندان کم است. ما نیاز به مهربانی داریم. مهربانی نیاز فوری و اساسی جامعه ماست. بسیاری از فرزندان تجربه محبت والدین را ندارند و این در حالی است که یتیم نیستند. هستند پدر و مادرانی که بوسیدن و نوازش کردن و در آغوش گرفتن فرزند را بلد نیستند. در یک جمع دانشگاهی از دختر خانم ها این نوع سوالات پرسیده شد که کمتر از پنج درصد گفتند که پدر ما، به ما را نوازش و مهرورزی می کند.
ای پدر و ای مادر تو بیش از آنکه بخواهی مربی خوبی برای فرزندت باشی که فرزندت نمره خوبی بگیرد اول نقشی که داری نقش پدر و مادری است. فرزندان خود را ببوسید. به فرزندان خود بگویید که دوستش داری. هرجوری که هستی و بشوی دوستت دارم. وقتی اینگونه نباشید در خانواده ها دعوا و خشونت زیاد می شود. اگر پدر و مادر به فرزند محبت کند، در اصل در جامعه تولید محبت کرده است و از خیلی دعواها و خشونت ها و بزه های در سطح جامعه جلوگیری کرده است.
ما با این کم محبتی ها خشونت را در سطح جامعه دست به دست می کنیم. چرا به یکدیگر محبت نکنیم تا محبت در سطح جامعه دست به دست نشود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 38:51

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی