display result search
منو
سحر، شب زنده داری، توبه و استغفار، جلسه دوم

سحر، شب زنده داری، توبه و استغفار، جلسه دوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 44 دقیقه مدت قطعه
  • 5 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان با موضوع سحر، شب زنده داری، توبه و استغفار، جلسه دوم، سال 1396

احتمال اصلی شب قدر همین امشب است. در نماز گفته اند سوره قدر بخوانید چون سوره ولایت است. با اینکه کلمه ولی در این سوره نیامده ولی گفته اند استدلال بکنید به سوره مبارکه قدر برای نشان دادن شأن ما به این آیه «تنزل الملائکه و الروح ...» این تنزل تتنزل است. یعنی فعل مضارع است. یعنی مرتب دارده این نزول انجام می شود.
خوب این نزول ملائکه و روح که ملائکه اعظم الهی است، وقتی که می خواهد نزول پیدا کند، به کجا نزول پیدا می کند؟ به کدام قلب می خواهد نزول پیدا بکند؟ به هر قلب فاجر و فاسقی نزول پیدا نمی کند. نزول پیدا می کند در قلب مطهر امام زمان علیه السلام. سفره دار اصلی امام زمان علیه السلام است. الآن مهمان اصلی ایشان هستند و بقیه هم ریزه خوار این مهمانی این ولی خدا هستند.
اگر امشب که شب قدر است درک بشود برد کرده ایم. ما در طول عمر خود کم ثواب نمی کنیم. مثلا ثواب یک نماز جماعت را جن و انس نمی تواند بنویسد. پس چرا با این همه ثواب هنوز ما در جای خود هستیم و درجا می زنیم؟ این مال این است که از این طرف ثواب جمع می کنیم اما در نگهداری آن موفق نیستیم و از طرف دیگر با غفلت ما خارج شده و از بین می رود.
مردم می پرسند ما باید چه کار بکنیم؟ جواب این است که بپرسید چه کار نباید بکنیم؟ بحث تقوا و اجتناب از محارم الله باید جدی بشود. دلی نسوزانیم. مال حرامی نخوریم. غیبت کسی را نکنیم. تهمت به کسی نزنیم.
و...

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 44:07

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی