display result search
منو
تأثیر خون شهید بر یک جامعه

تأثیر خون شهید بر یک جامعه

  • 1 تعداد قطعات
  • 43 دقیقه مدت قطعه
  • 273 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام مهدی طائب با موضوع تأثیر خون شهید بر یک جامعه - ویژه شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

معنا و مفهوم شهادت در میان ما به معنای زنده شدن و زنده ماندن است و دشمنان ما اگر این را می دانستند هیچ گاه دست خود را به خون سربازان وطن نمی آلودند. بنا بر آیات و روایات شهدا زنده هستند و نزد خداوند خود روزی می خورند. این ماندگاری، ماندگاری روح است و دشمنان تنها جسم شهدا را از بین می برند. تأثیر روح بسیار بیشتر و وسیع تر از تأثیری است که جسم انسان بر اطراف خود دارد و این امری اثبات شده است. جسم به خاطر داشتن محدودیت ها، دست بسته عمل می کند، اما روح انسان حد و مرزی نخواهد داشت. دشمنان با از بین بردن بزرگان و مجاهدان ما سعی در نابودی آنها دارند و این در حالی ست که آنها را بزرگتر از پیش می کنند و آنها را به جوانان ما می شناسانند.
سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه ی روشنی بر این امر است و حالا ایشان در میان همه ی مردم و در تاریخ ماندگارتر از پیش خواهند شد.
نکته ی دیگری که در باب شهادت این شهید بزرگوار مطرح می شود این است که چرا حالا و در این زمان خداوند این فرصت را به او عطا فرمودند؟ نگاهی به واقعه ی ذبح اسماعیل به دست ابراهیم (ع) می تواند پاسخ درستی به این سؤال باشد. ابراهیم برای رسیدن به مقام امامت، که مقامی بسیار والا و ارزشمند است، مورد آزمایشی سخت قرار گرفت. او با گذشتن از این مرحله ی سخت به مقام امامت رسید و نامش برای همیشه در تاریخ ماندگار شد.
امتحانات الهی همواره در زمانی اتفاق می افتند که انسان روی لبه ی تیغ قرار دارد و امروز نیز هنوز این چرخه ادامه دارد. امامت هنوز به ذبیح هایی نیاز دارد تا با خونشان این درخت را آبیاری نمایند تا اسلام پایدار بماند. بعد از حاج احمد متوسلیان و حاج حسن مقدم امروز حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید تا اسلام بماند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 43:36

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی