display result search
منو
ارتباط خدا با انسان - جلسه چهارم

ارتباط خدا با انسان - جلسه چهارم

  • 1 تعداد قطعات
  • 45 دقیقه مدت قطعه
  • 822 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی با موضوع "ارتباط خدا با انسان"، جلسه چهارم، 1398

رابطه ی خدا با انسان کامل ترین و محبت آمیزترین رابطه است و انسان نیز باید در مقابل سعی کند تا چنین رابطه ای را با خداوند داشته باشد. این ارتباط بر مبنای محبت و دوستی و رحمت بنا شده و هیچ گاه قطع شدنی نیست. اولیاء الهی نیز چنین بوده اند و آنها علاوه بر معصومیت، مهربانی دارند که به یُمن آن به این مقامات رسیده اند.
گفته شده که رسول خدا (ص) گاه برای اشقیاء نیز گریه می کرد و می فرمود که می دانم قرار است چه عذابی را تحمل کنند و دلم به حالشان می سوزد.
محبتی که در تمام عالم وجود دارد، تنها یک جزء از صد جزء رحمتی است که به دلیل گنجایش کم دنیا، به آن وارد نشده است. ما انسان ها معمولا در سختی ها به سراغ خدا و اولیاء می رویم و این روش بسیار غلط است. انسان باید در همه ی مواقع، به خداوند شوق داشته باشد. انسان ها با ایجاد ارتباط درست با خداوند، کم کم به سطوح بالاتر رسیده و به شکلی پیش می روند که از یک جایی به بعد دیگر طمعی به بهشت و یا ترسی از جهنم ندارند. آنها در این مرحله خدا را فقط به خاطر خودش عبادت می کنند و تسلیم فرمان او هستند. در قیامت که جلوه ی واقعی ائمه و اولیاء (ع) معلوم و آشکار گردد، بندگان دیگر تمایلی به بهشت مادی نداشته و همه به این سو روی می آورند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 45:21

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی