display result search
منو
عطر خوش زندگی، جلسه بیست و هفتم

عطر خوش زندگی، جلسه بیست و هفتم

  • 1 تعداد قطعات
  • 41 دقیقه مدت قطعه
  • 17 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید علیرضا تراشیون با موضوع «عطر خوش زندگی»، جلسه بیست و هفتم، سال 1402

در چند جلسه گذشته ما بحث تلفن همراه، و حضور فرزندان در فضای مجازی را مطرح کردیم. راههایی درباره مدیریت تلفن همراه و فضای مجازی را بیان شد.
عرض کردیم بالاخره ما در یک برهه ای داریم زندگی می کنیم که نمی شود بچه ها را از رسانه ها قطع کرد. نمی شود گفت تو اصلا تلویزیو ن نداشته باش! ارتباط با فضای مجازی نداشته باش! این یک امر نشدنی است. آنچه مهم است این است که ما از لبه مفید رسانه ها بتوانیم زمینه ای ایجاد کنیم که فرزندانمان استفاده کنند.
یک سری عواملی وجود دارد که این عوامل سبد رسانه ای بچه های ما را دارد تقویت می کند. مناسب است ما اینها را بشناسیم. لذا امروز بر این شدیم که در ادامه بحث مدیریت تلفن همراه، عواملی که منجر می شود فرزندان ما گرایش بیشتری به تلویزیون پیدا کنند، به تلفن همراه پیدا کنند، به شبکه های اجتماعی پیدا کنند را در یک لیستی برشماریم. به خودی خود اگر بتوانیم این را کنترل کنیم، برخی این موارد را مرتفع کنیم، استفاده از رسانه در سبد فرزندان ما کاهش پیدا می کند.
در این سلسله مباحث ما خیلی از بیکاری یاد کردیم. بیکاری ام الامراض است. خصوصا برای فرزندان مشکلات فکری روحی، روانی ، جنسی و
... ایجاد می کند. لذا نوجوان پرکار نوجوان سالم است. مثلا کدام یک از شما مادران الان در تکاپویی هستید که چند روز دیگر که عید می شود، ماه رمضان نیز هست، بچه ها هفده هجده روز در محیط خانه تعطیل هستند، بیکار هستند؛ چه کار کنیم وقت اینها مفید پر شود. مطالعه ای کنیم، یک بررسی کنیم برنامه ای ترتیب دهیم. علنی هم نباشد که بخواهیم به آنها بگوییم می خواهیم برای شما برنامه بریزیم تا مقاومت کنند!
هنر ما در کارهای تربیتی این است که اصلا نباید نور بالا حرکت کنیم، نباید نور بالا بزنیم . قرار نیست مدام جار بزنیم که برای تو یک برنامه خوب دارم، یک بسته عیدانه برای تو طراحی کرده ام. اینها غلط است. در اصل با این جملات دارید مقاومت او را در برابر خودتان بالا می برید که گوش نکند .نافرمانی کند .الان به یک بچه کوچک بگویید می خواهم یک کاری به تو بگویم انجام دهی، مقاومت می کند .

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 41:04

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی