display result search
منو
هشت توصیه امام رضا علیه السلام به محبان اهل‌بیت علیه السلام

هشت توصیه امام رضا علیه السلام به محبان اهل‌بیت علیه السلام

  • 1 تعداد قطعات
  • 34 دقیقه مدت قطعه
  • 67 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام میرهاشم حسینی با موضوع «هشت توصیه امام رضا علیه السلام به محبان اهل‌بیت علیه السلام»، سال 1402

ابلاغ توصیه‌نامه امام رضا علیه‌السلام توسط عبدالعظیم حسنی نشان‌دهنده جایگاه والای ایشان نزد اهل‌بیت علیهم‌السلام است. امام رضا علیه‌السلام در ابتدای این توصیه‌نامه خطاب به عبدالعظیم حسنی می‌فرمایند، سلام مرا به هرکسی که محبت اهل‌بیت علیهم‌السلام در دل دارد برسان و به او بگو این چند نکته را در زندگی همیشه مراعات نماید.
هرسال موقع ثبت‌نام حوزه‌های علمیه، دشمنان اسلام بی‌حرمتی‌ها به علما و حوزه‌های علمیه را گسترش می‌دهند؛ چراکه می‌ترسند از این‌که حوزه‌های علمیه پربار بوده، شیخ مفیدها و علمای وارسته و بزرگوار را تربیت و جهان را به نور اهل‌بیت علیهم‌السلام پرفروغ سازد.
ویران ساختن راه‌های نفوذ شیطان در دل، خانواده و اجتماع را نخستین فراز توصیه‌نامه امام رضا علیه‌السلام است. شیطان هرکسی را به شیوه‌ای خاص فریب می‌دهد. امام علی علیه‌السلام در روایتی ضمن بیان شیوه‌های نفوذ شیطان، آسان واضح جلوه دادن مسیر پیشنهادی را نخستین مرحله فریب ذکر می‌کنند. اگر شیطان در دل، خانواده، جامعه و در میان مسئولان نفوذ کرد، در نخستین مرحله راه فاسد بودن را آسان نشان می‌دهد.
تضعیف سازی راه دیانت و باز کردن قدم‌به‌قدم گره‌های محکم دیانت از دیگر مراحل شیوه‌های شیطانی در گمراه‌سازی انسان است.امام علی علیه‌السلام در بیان مراحل فریب شیطان، فرقه سازی، گسترش اختلافات، فتنه‌ها، خیانت‌ها و جنایت‌ها در جامعه را از دیگر شیوه‌های شیطانی به ذلالت افکنده جامعه ذکر می‌کنند.
دومین توصیه‌نامه امام رضا علیه‌السلام به همه‌کسانی که دم از اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌زنند را ترسیم زندگی بر پایه صدق و پرهیز از دروغ است. مؤمن هیچ‌گاه دروغ نمی‌گوید، چراکه دروغ کلید همه پلیدی‌هاست.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 34:34

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی