display result search
منو
ویژگی ها و اهمیت سوره هل اتی

ویژگی ها و اهمیت سوره هل اتی

  • 1 تعداد قطعات
  • 38 دقیقه مدت قطعه
  • 168 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام دکترناصر رفیعی با موضوع «ویژگی ها و اهمیت سوره هل اتی»، سال 1401

یک تعبیری مقام معظم رهبری در یکی از فرمایشات خود دارند و می فرمایند حضر زهرا سلام الله علیها معمای ناگشوده ذهن بشر است. بعد حضرت آقا توضیح می دهند که یک زن جوانی با این سن و سال و این همه کمالات. و بعد نکته ای را اشاره می کنند که هیچ کمالی مانع از اعمال کمال دیگر نشد. اگر عابد است، در عین حال مجاهد است. اگر مجاهد است، در عین حال مدیر خانه است. اگر برای پدر دختر است، در عین حال برای همسرش همسر و برای فرزندانش مادر است.
این خیلی مهم است که یک زنی با این همه کمالات، آن هم با سن هیجده بیست و نهایت تا بیست و هشت سال. یکی از سوره هایی که هم اهل سنت نوشته اند و هم شیعه نوشته است این سوره مبارکه «هل اتی» است که پنج ویژگی این خانواده و حضرت زهرا سلام الله علیها را بیان کرده است.
این سوره «هل اتی» خیلی توصیه به خواندن آن شده، مخصوصا در صبح های پنجشنبه که روایت می فرماید کسی که استمرار به قرائت این سوره در روز پنجشنبه داشته باشد، در جوار رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم خواهد بود و یکی از خاصیت های این سوره این است که آرامش روحی می آورد. امام رضا علیه السلام، هر دوشنبه و پنجشنبه در نماز صبح خود این سوره را می خواندند.
داستان این سوره داستان بیماری امام حسن و امام حسین علیهم السلام و توصیه رسول خدا به نذر روزه است و آن داستانی که منجر به اطعام نان به مسکین و یتیم و اسیر شد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 38:09

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی