display result search
منو
خدا غیور است و غیرت را دوست دارد

خدا غیور است و غیرت را دوست دارد

  • 2 تعداد قطعات
  • 53 دقیقه مدت قطعه
  • 465 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی با موضوع «خدا غیور است و غیرت را دوست دارد»، سال 1401

یکی از ارزش های مهم دینی که از طرف دستگاه ابلیس و دستگاه شرک آلود غرب مورد هجوم قرار گرفته غیرت در مردان است. یکی از ارزش های بزرگ دینی عفت و حیا و حجاب در زنان است که آن را مورد هدف قرار داده اند تا بتوانند خانواده را مورد فروپاشی قرار دهند.
یکی دیگر از مفاهیم ارزشی در مردان غیرت و حساسیت دینی مردان است. در جنگ شناختی که یکی از اقسام جنگی است که امروزه با آن مواجه هستیم، دشمن شناخت و اداراک و نگاه مرم را عوض می کند. در جنگ نظامی ممکن است جسم تیر بخورد و مجروح و یا شهید بشوی، اما فکرت که عوض نمی شود ولی در جنگ شناختی فکر عوض می شود.
در جنگ شناختی دشمن شما را سرباز خودش می کند. یعنی وقتی تفکر و نگاه شما عوض شود، در واقع خود را سرباز دشمن کرده است و خود را در اختیار اهداف دشمن قرار داده است. باورها و ارزش ها و اعتقادات اخلاقی از جمله غیرت و حیا و حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر و همه مقدسات را زده و مورد هجوم قرار می دهند.
وقتی از ارزش ها با انگ زدن های مختلف دشمن دور شدی کم کم رنگ عوض می کنی و دشمن به راحتی می تواند برنامه های خود را روی شما و جامعه شما انجام دهد.
به صورت طبیعی مرد غیرت دارد. غیرت از صفات خداست. خدا غیور است و غیرت را دوست دارد. غیرت یعنی دفاع از ناموس. ناموس یعنی چیزهایی که محترم است و حریم شماست و لازم است انسان از آن محبوب های خود دفاع کند. ناموس خدا آن چیزهایی که محبوب خداست و پیش خدا محترم است و خدا از آنها دفاع می کند.

قطعات

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    سلام. تو رو خدا زیاد از سخنرانی این بزرگوار رو بگذرید. نواب رحمانی.تبریز

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی