display result search
منو
عصر ظهور زمان به ثمر نشستن تمام زحمات انبیاء الهی

عصر ظهور زمان به ثمر نشستن تمام زحمات انبیاء الهی

  • 1 تعداد قطعات
  • 52 دقیقه مدت قطعه
  • 131 دریافت شده
سخنرانی آیت الله سید محمدمهدی میرباقری با موضوع «عصر ظهور زمان به ثمر نشستن تمام زحمات انبیاء الهی»، سال 1401

خداوند یک وعده قطعی و مسلم به همه مومنین در طول تاریخ داده است و تمام انبیاء الهی هم موظف بوده اند این وعده الهی را به امت خودشان ابلاغ نمایند. این وعده الهی یک خبر بسیار مهمی است و از روایات هم استفاده می شود انبیاء خاص و اولوالعزم الهی یک عهد خاص محکمی با امام زمان علیه السلام داشته‌اند و خداوند نیز از آن ها قول گرفته است زمینه ساز ظهور حضرت باشند و امت خودشان را برای ظهور آماده نمایند.
زمانیکه به انبیاء اولوالعزم مسئله ظهور امام زمان علیه‌السلام در عوالم ملکوت عرضه شد انبیاء اولوالعزم هیچ تردیدی نکردند و بر انجام این عهد الهی سبقت گرفتند.
ثمره کار تمامی انبیاء الهی از ابتدای خلقت با دستان مبارک امام زمان(عج) به نتیجه خواهد رسید و عصر ظهور، زمان به ثمر نشستن تمام زحمات انبیاء الهی است. عصر ظهور منزلتی از تحقق «حیاه آلاخره» است و یک امر بسیار مهمی در این عصر روی خواهد داد.
در عصر ظهور عالم ارض به حدی از انوار الهی روشن خواهد شد که قابل وصف نیست. بعضی از اتفاقاتی که قرار است در قیامت روی دهد در عصر ظهور نیز اتفاق خواهد افتاد. حیات دنیوی وادی غفلت است اما حیات آخرت وادی رحمت و ذکر الهی است و انسان‌هایی که در وادی آخرت زندگی نمایند از حیات حیوانی دنیوی به دور هستند.
برای بهشتی شدن در همین دنیا و عالم ارض در عصر ظهور، باید ابتلائات و امتحانات الهی را پشت سر بگذاریم تا صفات اهل بهشت را کسب کنیم. به گفته علامه طباطبایی، حقیقت عصر ظهور، مرحله‌ای از قیامت است به همین خاطر در عصر ظهور باید انسان‌ها پاک شوند تا خود را مهیای سفر ابدی نمایند. برای همراهی با امام و حجت خدا باید سختی‌ها را تحمل و از امتحانات سربلند بیرون آمد.
در عصر ظهور حقیقت امام معصوم در قلوب مومنان تجلی می‌کند و انسان‌ها به حیات طیبه خواهند رسید. جهنمی‌ها هیچگاه درعصر ظهور در کنار امام‌زمان‌ علیه‌السلام نخواهند بود چرا که نتوانسته‌اند از رذائل اخلاقی پاک شوند.
شیطان در تلاش است مومنان را به وادی غفلت وارد نماید اما نصرت الهی شامل حال انسان‌های مومن است و مومنان همواره در وادی امن الهی هستند. کسانی که از قوای شیطان و کفار هراس داشته باشند در مقاطع حساس مجبور می‌شوند عقب‌نشینی کنند.
یکی از حجاب‌های عصر ظهور تمدن مادی است که طواغیت آن را درست کرده اند در حالی که در عصر ظهور یک بهشتی درست خواهد شد که قابل وصف نیست به همین خاطر بسیاری از انبیاء رجعت می کنند تا یک بهره ای از عصر ظهور ببرند.
تمام تلاش دشمن مخالفت با عاشورا و مسئله ظهور است چرا که عاشورا باعث حرکت و ظهور باعث امیدواری مکتب تشیع است اما به لطف الهی در این جنگ شناختی شکست خورده اند اما عده ای از روی غفلت با سیاست‌های خبری دشمنان به هراس می افتند و اخبار آنان را گوش می دهند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 52:55

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی