display result search
منو
دفاع مقدس و سبک زندگی شهیدان

دفاع مقدس و سبک زندگی شهیدان

  • 1 تعداد قطعات
  • 45 دقیقه مدت قطعه
  • 85 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «دفاع مقدس و سبک زندگی شهیدان»، سال 1394

یکی از اتفاقات بسیار عجیب در دوران دفاع مقدس این بود که رزمنداگان بدون اینکه زیاد درس اخلاق بروند و مطالعات خیلی عمیق دینی برای تنظیم یک سبک زندگی اسلامی داشته باشند و بدون اینکه در جزئیات مطالعه کرده باشند و آموزش دیده باشند، در اثر تحولی که جبهه ها در روح آنها گذاشته بود بسیاری از مسائل و نکات جزئی را در زندگی دینی و خانوادگی و امور شخصی رعایت می کردند و اینها یکی از عوامل رونق دفاع مقدس شده بود و حقانیت دفاع مقدس و راه امام را به اثبات می رسانید.
دفاع مقدس در جوان ها تحول ایجاد کرد و آدمهای خود را تربیت کرد. حقانیت راه امام به واسطه تربیت یافتگان دفاع مقدس به اثبات رسید. اولین کسانی که ولایت فقیه را به مردم آموزش دادند خود شهدا بودند. وصیتنامه شهدا بر اطرافیانشان بسیار تاثیرگذار بود. اینگونه نبود که از اول مردم اهمیت ولایت فقیه را درک کنند. بله، رهبر سیاسی را می فهمیدند ولی ولی فقیه و واجب الاطاعه و... را مردم با شهدا یاد گرفتند.
فضای جنگ یک فضایی نبود که بیست و چهار ساعته کار فرهنگی بکنند. جوانان در ابتدا با توجه به فضای جبهه متحول می شدند و بعد خود به دنبال کتاب و... می رفتند و در به در به دنبال کسب معارف بودند. جبهه آدم ساز بود. شهدا شاهد بودند. جبهه یک جوان معمولی را به گونه ای متحول می کرد که وصیتنامه آنها را باید با توجه به آیات و روایات مختلف بررسی و تحلیل کرد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 45:49

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی