display result search
منو
به وعده‌های الهی باور داشته باشید

به وعده‌های الهی باور داشته باشید

  • 1 تعداد قطعات
  • 30 دقیقه مدت قطعه
  • 350 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی با موضوع «به وعده‌های الهی باور داشته باشید»، سال 1400

حضرت خدیجه(س) برای رسیدن به حضرت محمد(ص) از همه دارایی خود گذشتند. ایشان به وعده‌های الهی باور داشتند و فراتر از این دنیا به دنیای آخرت فکر می‌کردند.
سبک زندگی دینی حضرت زهرا (س) و امام علی(ع) باید در جامعه اسلامی ترویج شود. این خانواده برای کمک به نیازمندان از نان شب خود هم می‌گذشتند.
پدر و مادر بر اساس روایات از جایگاه والایی برخوردار هستند. اگر دختر یا پسری برای رسیدن به طرف مقابل، حرمت پدر و مادر را زیر پا گذاشت زندگی با او خیر و برکتی نخواهد داشت و آرامش در زندگی با او محقق نخواهد شد.
یکی از معیارهای ازدواج خانواده است. در هنگام انتخاب همسر باید به این موضوع توجه شود که طرف مقابل در چه خانواده‌ای بزرگ شده و اساس رفتار و افکار او چگونه شکل گرفته است.
جوانان در ازدواج نباید به دنبال انتخاب احساسی باشند. با انتخاب عاقلانه و با اندیشه و مشورت از بزرگان می‌توان یک زندگی موفق را رقم زد.
هر چند خانواده‌ها نباید گزینه مورد نظر خود را بر فرزندان تحمیل کنند اما فرزندان نیز باید در انتخاب‌ همسر از نظر خانواده خود بهره‌مند شوند.
خداوند متعال امر به ازدواج کرده و روزی دهنده اصلی اوست پس جوانان هم باید با تکیه و باور وعده‌های الهی برای ازدواج اقدام کنند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 30:35

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی