display result search
منو
امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه (س) - بخش چهارم

امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه (س) - بخش چهارم

  • 1 تعداد قطعات
  • 29 دقیقه مدت قطعه
  • 148 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع "امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه (س)"، بخش چهارم، (خداوند انتخاب کننده ی راهنمای الهی) فاطمیه 1398

نیاز انسان به راهنمای الهی یک نیاز واجب و ضروریست و این حجت را خدا برای انسان می فرستد و انسان تنها وظیفه دارد که تبعیت کند. او لیاقت افراد را می داند و مطابق آن با انسان ها برخورد می نماید و آنها را می آزماید. اما انسان ها به باطن هم آگاه نیستند پس نمی توانند حجت را خود انتخاب نمایند. باطن ها با ظاهر بسیار متفاوت است و اصلا قابل شناسایی نیست. اگر مردم امامی انتخاب کنند، بنا بر گفته ی خداوند امام کفر را انتخاب کرده اند و مردم را به سوی دوزخ هدایت می نمایند. خداوند تنها می تواند امام را برگزیند و شیطانیان کسانی هستند که بعد از وفات رسول الله (ص) با انتخاب ناشایست خود ولایت علی واولادش را به تعویق انداختند و در نهایت امروز امام ما درغیبت به سر می برند. راه اینان خدایی نبوده و هیچ گاه به مقصد نخواهند رسید.

بعد از رحلت رسول خدا (ص) و در طول تاریخ روایات بسیاری را به ایشان نسبت دادند که بسیاری ساختگی بودند. در ماجرای ثقیفه این احادیث رونق بسیار گرفت تا شخصیت ایشان تخریب شود. علی (ع) معصوم بوده و به انتخاب خداوند برای هدایت انسان ها فرستاده شده است. او دارای عصمت بوده و رفتار و منش او خدایی بوده است. او در سخت ترین شرایط نیز از راه و هدف خود لحظه ای دور نشد و در مسیر خود ثابت قدم بود. او اندک مالی از مردم غصب نکرد و به ناحق حتی تلنگری به کسی نزد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 29:19

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی