display result search
منو
عشق حقیقی - بخش هشتم

عشق حقیقی - بخش هشتم

  • 1 تعداد قطعات
  • 61 دقیقه مدت قطعه
  • 91 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع "عشق حقیقی" - بخش هشتم - محرم 1397

در چند آیه ی ابتدایی سوره ی صافات معنا و مفهوم به قدری گسترده است که از فهم و درک ما خارج بوده و تنها اهل یقین آن را درک می کنند. درک و فهم ما انسان ها محدود بوده و آیات نیز در حجاب اند. خداوند از میان اقوام مختلف رسولانی را برای ما فرستاده که شغل بیشتر آنان چوپانی بوده و جزء ساده ترین انسان ها بوده اند. این نحوه ی انتخاب، حجت را بر همگان تمام کرده است.

در میان هر طوفان و هجومی خوب بودن امکان پذیر است و نوری که در دل ماست افاضه ای از نور امام حسین (ع) است. رحمت خداوند موجب شده تا این نور به ما برسد و بر ما ارزانی شود. حسین (ع) با ولایت الهی قابل شناخت بوده و غیر از این نیست.

خداوند در قرآن می فرمایند که ما آسمان دنیا را با ستارگان آرایش دادیم تا از هجوم شیاطین در امان باشد و شیاطین هیچ گاه به حریم آسمان و ملأ اعلا راه پیدا نخواهند کرد. اگر چنین اتفاقی بیفتد مورد حمله ی ستارگان قرار خواهند گرفت. نظر مفسران بزرگ در مورد این آیات این است که اینها آیاتی هستند که دارای تشبیهات معقول به محسوس هستند. این بدان معناست که آیات برای ما قابل فهم شود و بتوانیم درکی از آنها داشته باشیم. مراد حقیقی خداوند از آسمان، تکالیف الهی و دینی ما است و ستارگان همان اهل بیت (ع) هستند. در ولایت اهل بیت بودن، انسان را از بلاها و شیاطین مصون می کند و بودن در کنارشان وسوسه ها را دفع می نماید. اهل بیت (ع) نیز هیچ گاه ما را رها نمی کنند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 61:47

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی