display result search
منو
معاد - بخش بیست و ششم

معاد - بخش بیست و ششم

  • 1 تعداد قطعات
  • 47 دقیقه مدت قطعه
  • 448 دریافت شده
سخنرانی استاد سید محسن میرباقری با موضوع معاد - بخش بیست و ششم

انسان ها با همین پیکره ی انسانی در بهشت و جهنم حاضر می شوند و نعمت ها و عذاب ها متناسب با محیط برایشان فراهم می شود. انسان ها در جهنم از لحاظ روحی نیز آسیب می بینند و تحقیر شدن آنها را ناراحت می کند.
بهشتیان با همسرانشان بر تخت هایی زیبا تکیه زده اند اما جهنمیان به صورت فشرده و با عذاب در کنار هم قرار گرفته اند. برخی از بهشتیان به اهل خود ملحق می شوند و در کنار هم قرار می گیرند. بانوان بهشتی با مردان بهشتی ازدواج می کنند اما بچه دار نمی شوند. بهشتیان می توانند همسران دنیایی خود را اختیار کنند به شرطی که هر دو بهشتی باشند. در این زمان اختیار به دست کسی است که مرتبه ی بالاتری دارد. قلمان یا ولدان همان کودکان نابالغی هستند که خدمتکاران بهشت هستند. بهشتیان صاحب زیورآلات بهشتی هستند و از داشتن آنها لذت می برند.
بهشتیان به محض ورود به بهشت مورد استقبال فرشتگان قرار می گیرند و به آنها وعده ی خلود می دهند. تکریم و احترام در بهشت امری خوشایند برای آنهاست. بهشتیان کینه و بغض ندارند و این احساس از آنها گرفته شده است. آنها برادرانه در کنار هم قرار می گیرند و در مورد معنویات حرف می زنند. به آنها یاد می دهند که چطور با یکدیگر پاکیزه سخن بگویند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 47:46

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی