display result search
منو
معاد - بخش بیست و یکم

معاد - بخش بیست و یکم

  • 1 تعداد قطعات
  • 45 دقیقه مدت قطعه
  • 415 دریافت شده
سخنرانی استاد سید محسن میرباقری با موضوع معاد - بخش بیست و یکم

روز قیامت یوم الحساب است و آنچه در این زمان بسیار اهمیت دارد این است که به کسی ظلمی وارد نخواهد شد. روابط مردم در این زمان گم نمی شود و در میان همه به عدالت قضاوت می شود. برخی از اعمال مانند نماز گناهان انسان را از بین می برد و نماز شب کفاره ی بسیاری از گناهان است. همینطور ظلم به دیگران و ضایع کردن حقوق دیگران موجب تباه کردن اعمال خوب انسان می شود.
قضاوت در قیامت به دو بخش رابطه ی بنده با خدا و رابطه ی افراد با هم تقسیم می شود. در آن زمان برخی مردم با شیاطین درگیر می شوند و سردمداران بدی ها از پیروان خود روی بر می گردانند و پیروان آنها آرزوی بازگشت به دنیا را می کنند.
در این زمان شیطان می گوید که من فقط شما را وسوسه کردم در حالی که تسلطی بر شما نداشتم و شما خود دعوت من را پاسخ گفتید. امروز نه من فریادرس شما هستم و نه شما می توانید مرا محکوم کنید.
در قضاوت بنده با خدا در مورد حق الناس با قوانین الهی برخورد می شود و به حق حکم می شود. حق در مقابل باطل قرار می گیرد و حق تنها ذات مقدس خداوند است.
اعمال خوب انسان وزن دارند و هر چه سنگین تر باشد انسان را زودتر به بهشت می رساند. ایمان به خدا و عمل صالح و اطاعت از او از اعمالی است که این وزن را بالا می برد. در این میان افرادی که به خدا اعتقادی ندارند اما برای مثال اختراعی در جهت رفاه حال مردم انجام داده باشند، سودی نخواهند برد چرا که این کار آنها در راستای توحید نبوده است و ممکن است بی ایمانی را نشر دهند و هیچ گاه مورد لطف خدا نخواهند بود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 45:23

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی