display result search
منو
جهنم و جهنمیان

جهنم و جهنمیان

  • 1 تعداد قطعات
  • 4 دقیقه مدت قطعه
  • 183 دریافت شده
سخنرانی کوتاه از آیت الله ناصری با موضوع "جهنم و جهنمیان"

جهنم هفت در و بهشت هشت در دارد؛ زیرا رحمت خداوند بر غضب او سبقت گرفته است. فرموده اند علت اینکه جهنم هفت در دارد بعلت این است که اسباب معصیت انسان ها از هفت جهت است: دو گوش، دو چشم، حلق، زبان و یکی هم مربوط به گناهان پایین تنه انسان است. گناهان جوانحی هم تابع جوارحی است. انسان باید به خود بیاید. زندگی این دنیا چند صباحی بیش نیست و می گزرد ولی در قیامت گذشت نیست.

در روایتی آمده است که روزی نبی اکرم صلی الله علیه و آله نشسته بودند که حضرت جبرئیل نازل شد؛ در حالی که خائف و ترسان بود. حضرت قریب این مضمون فرمودند: «برادر جبرئیل! چرا این قدر ناراحت هستی؟» عرض کرد: «یا رسول الله! منافخ نار را امروز که آتش، ظلمانی شده است روی زمین گذاشتند». حضرت سؤال کردند: «قضیه منافخ نار چیست»؟ عرض کرد: «موقعی که حضرت حق، آتش جهنم را ایجاد کرد، هزار سال به آن دمید، تا قرمز شد. بعد هزار سال دیگر به آن دمید، تا سفید شد. هزار سال دیگر دمید، تا اینکه الآن آتش، ظلمانی شده است». این آتش ظلمت است و روشنی ندارد. برای که؟ برای گنهکاران، بی بند و بارها، چشم هرزه ها و کسانی که حق و حقوق مردم را می خورند.

حضرت شروع کردند به گریه کردن. بعد جبرئیل عرض کرد: «یا رسول الله! حلقه های زنجیرهای جهنمی هفتاد زرع است. اگر یکی از حلقه های آن را بین زمین و آسمان آویزان بکنند، از حرارت آن تمام کوه ها آب می شود. زقوم شراب اهل جهنم است. بعد از اینکه چندین سال اظهار عطش می کنند، به آن‌ها زقوم می دهند. اگر یک قطره این زقوم را در دریا بریزند، تمام حیوانات از بوی تعفن آن، می میرند».

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 4:40

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی