display result search
منو
سیره زندگی حضرت فاطمه (س)، جلسه سوم

سیره زندگی حضرت فاطمه (س)، جلسه سوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 46 دقیقه مدت قطعه
  • 19 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسینی اراکی با موضوع "سیره زندگی حضرت فاطمه (س)"، جلسه سوم، سال 1395، حرم مطهر امام رضا (ع)

آنچه که ما باید از زندگی صدیقه کبری (س) بیاموزیم این است که تمامی این ذوات مقدسه را خداوند از عرش به فرش آورده است تا ما با استفاده از این بزرگواران بتوانیم تربیت صحیح دینی و الهی را فرا گیریم و دنیا و آخرتمان را بسازیم. اما آنچه که می شود به عنوان بنیادی ترین و اساسی ترین مبنا در شخصیت صدیقه کبری (س) مورد توجه قرار داد، معنویت حضرت فاطمه است. ما باید همه حوزه های زندگیمان را بر این مبنا بسازیم و همه اوامر و نواهی الهی برای تحقق معنویت است.

معنویت بسیار مهم است و اگر معنویت نباشد، محبت هم معنا ندارد و دیگر تربیت هم ثمری ندارد. امروزه بزرگترین بحران زندگی بشر، بحران عدم معنویت است. امام صادق (ع) فرمودند: ای مردم! روزگاری خواهد آمد که فتنه ای که مانند پاره ای از شب تاریک است، سراغ شما خواهد آمد و هیچ خانه ای نیست از خانه های مسلمین مگر اینکه این فتنه داخل آن خواهد شد و این فتنه از فتنه های بنی امیه و بنی عباس هم سخت تر است واولین اثر این فتنه عالمگیر این است که معنویت و دینداری در بین شما کمرنگ می شود و با این فتنه طلاق زیاد خواهد شد و این فتنه طوفانی شهوات را بین مردم ترویج می کند تا آنجا که مردان با مردان و زنان با زنان مزدوج می شوند.

نماز، روزه و عبادات دیگر زمینه ساز معنویت است. «معنویت» یعنی معرفتِ واقعیت و حقیقت این عالم که تنها خداوند است. خداوند در چشم و دل انسانهای معنوی از همه چیز بزرگتر است و معنویت در معنای حقیقی این است که انسان مومن و معتقد شیعه، وجودش و کانون خانواده و جامعه اش را پر از رضایت خدا و اولیای او کند؛ مانند «اویس قرنی» که پیامبر در مورد او فرمود: «وجودش پر از خداست و کاری کرده است که خدا از او راضی شده است و چون خدا از او راضی شده است، به او این همه لطف و رحمت عطا شده است».

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 46:42

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی