display result search
منو
وفات حضرت خدیجه (سلام الله علیها)

وفات حضرت خدیجه (سلام الله علیها)

  • 1 تعداد قطعات
  • 25 دقیقه مدت قطعه
  • 142 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام حسین انصاریان با موضوع وفات حضرت خدیجه (س)

خداوند بر اساس مصلحت در ظاهر موجودات تفاوت هایی قرار داده است که نشان ار علم و حکمت او دارد. اگر این تفاوت ها نبود همه چیز یکنواخت می شود و نظام عالم برپا نمی شد.
تفاوت مرد و زن نیز یکی از این تفاوت ها است. این تفاوت ها در ظاهر است اما در معنویات و رشد و کامل این دو هیچ تفاوتی با هم ندارند.
خداوند در سوره ی نحل می فرمایند که همه ی انسان ها چه زن و چه مرد بدانند و دل خوش باشند که با انجام عمل صالح و ایمان به حیات طیبه دست خواهند یافت.
همه ی انسان ها در زندگانی معنوی خود نیازمند یک راهنما و هدایت گر هستند تا با کمک او به درونیات خود دست یافته و آنها را بشناسند. خدیجه (س) از جمله ی زنانی بود که قبل از رسول اکرم (ص) نیز در مسیر درست قرار داشت اما با کمک او توانست درونیات خود را رشد دهد. او از ابتدا نیز بت پرست نبود و با هیچ یک از سران قبایل عرب که بت پرست بودند ازدواج نکرد. خداوند این لیاقت و شایستگی را در او دید تا به او مقامی والا بدهد و او را در جایگاهی قرار دهد که بنیان و اساس همه ائمه (ع) از وجود او باشد. ثمره ی زندگانی او فاطمه (س) بود و او لایق بود تا دامادی مانند علی (ع) داشته باشد. علاوه بر این امور دنیوی، او سزاوار امور معنوی بسیاری چون بهشت شد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 25:05

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی