display result search
منو
خدمتگزار ایران اسلامی

خدمتگزار ایران اسلامی

  • 1 تعداد قطعات
  • 27 دقیقه مدت قطعه
  • 50 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام محمد حاج ابوالقاسم با موضوع «خدمتگزار ایران اسلامی»، سال 1403

امروز تقدیر خداوند متعال اینگونه مقرر شد تا خدمتگزار ایران اسلامی آیت الله رئیسی که خادم الرضا بودند، در روز میلاد علی ابن موسی الرضا علیه السلام میهمان ایشان شوند.
آیت الله رئیسی سه سال پیش علی رغم میل باطنی سکان ریاست جمهوری را به خاطر اصرار مسئولان، علما و مردم بر عهده گرفت و وارد میدان حساس نجات کشور شدند. آیت الله رئیسی در سخت ترین شرایط با تمام قوا زیر بار مسئولیت سنگین ریاست جمهوری رفتند.
آیت الله رئیسی عالمی مجاهد بود که از فضل حوزوی و علمی بالایی برخوردار و همواره اهل جهاد، فعالیت اجتماعی و خدمت به نظام اسلامی بود؛ آیت الله رئیسی کار علمی و حضور در میدان عمل را جمع نموده، به راستی مصداق «وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَى الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا» شد.
مردمی بودن و خود را وقف مردم نمودن از جمله ویژگی‌های بارز آیت الله رئیسی بود؛ ایشان در خانواده ای فقیر بزرگ شده، در همان دوران کودکی بعد از از دست دادن پدرش به دست فروشی روی آورد و از نزدیک طعم فقر را چشید.
شهید آیت الله رئیسی هرگز اهل تشریفات، تکلفات و زندگی هایی که مسئول را از زندگی توده مردم دور می ساخت، نبود. روحیه مردمی آیت الله رئیسی چنان والا بود که او را عاشق دیدار با مردم و حضور در سفرهای استانی نموده بود؛ ایشان در تمام سفرها تاکید می کرد که مردم با هزار امید نامه نوشته اند، نامه های مردمی را با اهتمام بیشتر مورد دقت و توجه قرار دهید.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 27:30

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی