display result search
منو
وقف امام زمان عج شدن

وقف امام زمان عج شدن

  • 1 تعداد قطعات
  • 19 دقیقه مدت قطعه
  • 359 دریافت شده
سخنرانی حجت‌الاسلام محسن قرائتی با موضوع «وقف امام زمان عج شدن»، سال 1400

امام حی ما حضرت مهدی علیه السلام و اینکه می‌خواهم بگویم مربوط به امام زمان علیه السلام است، همه ما باید معرفت بیشتری داشته باشیم. اعتقاد من این است که در هر خانه‌ای از خانه‌های ما یک کتاب در مورد مهدی شناسی وجود داشته باشد. کتابی که حرف‌های منطقی و علمی در آن در مورد امام زمان نوشته شده باشد؛ وزارت ارشاد، صدا و سیما، سازمان تبلیغات، حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها می‌توانند این را کار کنند. یک جوانی که در ایران زندگی می‌کند، صد صفحه کتاب در مورد امام زمان علیه السلام بخواند. آغاز امامت امام زمان به قول آیت الله العظمی صافی می‌فرمود: حقش این است که مردم جشن بگیرند. چراغانی کنند، اطعام بدهند. شادی کنند. این روز را تبریک می‌گویم.
ممکن است سؤال پیش بیاید امام زمان علیه السلام چند سالگی امام شد؟ سه امام ما در کودکی امام شدند، یکی هم امام زمان علیه السلام است. سه، چهار ساله بود. آیا بچه سه، چهار ساله می‌تواند امام زمان شود؟ این شبهه اعتقادی است. این فلش که به کامپیوتر می‌زنیم. یک سانت در یک سانت است. درونش خالی است. جنسش هم فلز است. ما این فلش را به کامپیوتر وصل می‌کنیم. بعد از چند لحظه می‌گویند: صد هزار صفحه از این جماد به آن جماد منتقل شد. این کامپیوتر چه کارهایی می‌کند! صد هزار صفحه در چند لحظه از فلز به فلز منتقل می‌شود. این را انسان ساخته است. اگر انسان توانست علوم را از فلز به فلز منتقل کند، خدای انسان نمی‌تواند علوم امام عسگری را به بچه سه ساله منتقل کند؟
می‌گویند می‌شود کسی 1200 سال زندگی کند پیر نشود؟ بله. دلیل؟ ابروهایی که در صورت مردم است. همه مردم مژه و ابرو دارند. ابرو و مژه هشتاد سال تکان نمی‌خورد. ولی یک سانتی موی سر و صورت است. هر هفته اصلاح می‌کنی هفته دیگر درمی‌آید. با اینکه پوست و گوشت یکی است. خدا خواسته یک مو ثابت و یک مو متغیر باشد. همان خدایی که در یک پوست و گوشت یک مو را ثابت و یک مو را متغیر می‌کند پس می‌تواند در جامعه یک انسان را ثابت نگه دارد و پیر نشود. این کجایش گیر دارد؟
در مورد امام زمان علیه السلام باید بدانیم که حضرت مهدی علیه السلام می‌فرماید: من شما را فراموش نمی‌کنم. این حدیث از خود آقاست. به شیعیان من بگویید: من شما را فراموش نمی‌کنم. «أنا غیر مهملین لمراعاتکم و لا ناسین‏ لذکرکم» این خیلی دلگرمی است. یکوقت آیت الله العظمی بروجردی به یکی از مراجع گفت: من هرشب سحرها در نماز شب به پدر شما دعا می‌کنم. آقای بروجردی استاد مراجع است. می‌گوید: من هرشب به پدر شما دعا می‌کنم. اینها مهم است که امام زمان علیه السلام بگوید: من شما را فراموش نمی‌کنم. ما باید سعی کنیم امام زمان علیه السلام را از خودمان راضی نگه داریم. حجابمان، زبانمان، فکرمان، اقتصادمان، عملمان، دل آقا را نرنجانیم. هفته‌ای دو بار کارهای ما به امام زمان علیه السلام عرضه می‌شود. بعضی جاها امام زمان غصه می‌خورد. ما اگر بدانیم غم‌خواری مثل حضرت مهدی داریم، کاری می‌کنیم که غصه ما را نخورد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 19:51

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    عالی

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی