display result search
منو
جایگاه با شکوه دختران در دین

جایگاه با شکوه دختران در دین

  • 5 تعداد قطعات
  • 26 دقیقه مدت قطعه
  • 262 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «جایگاه با شکوه دختران در دین»، سال 1402

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در میان اصحاب خود فرمودند هرکس سه دختر را بزرگ کند خداوند بهشت را بر او واجب خواهد کرد، یکی از اصحاب گفت اگر دو دختر باشد چه؟ رسول خدا فرمودند خدا بهشت را بر او هم واجب خواهد کرد و فرد دیگری پرسید اگر یک دختر داشته باشد چه؟ پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند خدا او را هم به بهشت خواهد برد.
در روایت آمده است که هر کسی دختر خود را با هدیه ای خوشحال کند خدا روز قیامت او را خوشحال خواهد کرد. پدر اگر میوه یا هدایایی را به خانه آورد اول باید به دختر خود بدهد و بعد به پسر بدهد و در روایت آمده است که اگر خدا به فردی پسر بدهد مانند بقیه نعمت ها باید حساب پس دهد ولی اگر دختر بدهد به عنوان حسنه محسوب می شود و برای او ثواب و پاداش می نویسد.
اگر کسی فرزند اولش دختر باشد به شدت تحت تأثیر برکات الهی قرار خواهد گرفت. در روایتی زیبا فرموده اند دختر موجب نشاط و زیبایی خانواده است و در این روایت به قدری از فضایل دختر داشتن گفته است که گویی اگر خانه ای دختر نداشته باشد زیبایی ندارد.
در داستان حضرت مریم سلام الله علیها در قرآن کریم که مادر قبل از تولد فرزندش را وقف خدمت به خانه خدا کرد، وقتی بچه به دنیا آمد دید دختر است؛ بنابراین رو به خدا کرد و گفت خدایا این فرزند دختر است و دختر مانند پسر نیست ولی خدا کاری کرد تا ریشه این تفکر را بسوزاند و آن دختر حضرت مریم شد که در معبد خدمت کرد و خداوند فرزندی به او داد که بیش از 2 هزار سال است که میلیاردها انسان مرید این دختر و فرزند او هستند.

قطعات

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    عالیه خدا خیرتون بده

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی