display result search
منو
خون شهیدان ضامن بقای نظام و انقلاب

خون شهیدان ضامن بقای نظام و انقلاب

  • 1 تعداد قطعات
  • 39 دقیقه مدت قطعه
  • 93 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام دکترناصر رفیعی با موضوع «خون شهیدان ضامن بقای نظام و انقلاب»، سال 1401

گرچه از دست دادن یک جوان برای خانواده سخت است اما شهادت مقامی است که انسان باید به آن غبطه بخورد نه اینکه غصه بخورد. برای هر مقامی یک مقام بالاتری وجود دارد اما برای شهادت مقام بالاتری وجود ندارد بلکه شهادت ما فوق تمام مقامات است.
طبق فرموده حضرت علی علیه‌السلام با ارزش ترین مرگ در نزد خداوند شهادت است و اگر مرا هزار شمشیر بزنند برای من برتر و بالاتر از این است که در رختخواب بمیرم در حالیکه در راه عدم اطاعت از خداوند باشم.
رسیدن به مقام شهادت سختی‌هایی دارد و همانطور که در چند هفته اخیر مشاهده کردیم شهدای مظلوم امنیت با گلوله و چاقو و… به شهادت رسیدند. شهادت یک موفقیت و توفیقی است که شکر لازم دارد و انسان باید در راه رسیدن به مقام شهادت شادی نماید.
جناب یاسر و سمیه در آغاز اسلام با وضعیت سخت و مظلومانه به شهادت رسیدند و همینطور شهادت مسلمانان در راه دین خدا ادامه داشته است تا به امروز و ادامه خواهد داشت. دین اسلام به راحتی به دست ما نرسیده است بلکه هزاران هزار شهید در راه دین اسلام به شهادت رسیده اند.
آمار شهدای روحانیت در قشر خود از میان تمام اقشار در جامعه بالاتر است و چند هفته گذشته نیز بخش عمده ای که به شهادت رسیدند طلبه های جوانی بودند که مدافع دین بودند. این نظام به این سادگی به دست نیامده است که به سادگی هم از دست برود بلکه خون همین شهدا تضمین کننده این نظام و انقلاب است.
در آیه 146 سوره آل عمران ویژگی‌های پنچگانه شهدا را ذکر و آیه 147 نیز دعای مخصوص شهدا را بیان می کند. طبق این آیه، اولین ویژگی شهدا، خدامحوری است و فقط برای خدا جهاد می‌کند و دومین ویژگی نیز این است که شهدا هیچگاه تردید به خود راه نمی دهند و از آرمان‌های خود کوتاه نمی آیند.
عدم ضعف و هراس و عدم تزلزل در ظاهر و باطن سومین ویژگی شهدا است. شهدا هیچگاه در برابر دشمن تسلیم نشدند و سر تسلیم فرود نیاوردند و همواره صبور بودند که عدم تسلیم و صبوری چهارمین و پنجمین ویژگی شهدا است. دین داری هزینه دارد به همین خاطر قرار نیست که ما با حوادث جزئی تسلیم دشمن بشویم.
متاسفانه دشمن در فضای مجازی بسیار گسترده کار کرد و در بسیاری از مواقع توانست با اخبار دروغ ذهن جوانان را تخریب کند. اگر یک عده جوان به صورت هیجانی حرکاتی انجام می دهند خیلی مهم نیست چرا که قاطبه جوانان این نظام دین دار و متدین هستند.
هیچگاه هیچ نظام و حکومتی یکدست نبوده است و خیلی احمق هستند دشمنان که با این حرکت‌های چند نفر چشم به فروپاشی این نظام دوخته اند. شرکت مردم و جوانان در تشییع جنازه شهدا و راهپیمایی‌ها نشان دهنده استحکام این نظام است.
حساب جوانانی که هیجانی به خیابان آمده اند جداست اما با افرادی که با چاقو دیگران را ذبح و تکه تکه می کند و مامور نیروی انتظامی را آتش می‌زند باید برخورد شود.
ما مشکلات اقتصادی داریم و دولت هم باید برای رفع گرانی فکری بکند و مانع بی‌ثباتی قیمت‌ها بشوند و درخصوص این مشکلات نیز ما به دولتمردان تذکر می دهیم اما هیچگاه در زمین دشمن بازی نخواهیم کرد چرا که این نظام و کشور برای تمام اقوام است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 39:47

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی