display result search
منو
خانواده خوب، جلسه پنجم

خانواده خوب، جلسه پنجم

  • 1 تعداد قطعات
  • 49 دقیقه مدت قطعه
  • 318 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع " خانواده خوب"، سال 1392

تفکر کردن در مورد هدف زندگی امری ضروری است. نماز باعث آرامش روح و روان انسان در زندگی است. نماز برای این است که انسان متوجه هدف بزرگ زندگی اش شود. انسان هایی که آرام هستند و آرامش دارند به هدف بزرگ زندگی فکر می کنند. خداوند می فرماید هرکسی از یاد من غفلت کند، زندگی را برایش سخت خواهم کرد. داشتن آرامش روحی منجر به فکر کردن به هدف زندگی و آفرینش می شود. برای رسیدن به آرامش دو راه وجود دارد؛ یکی شاکر بودن نسبت به داشته ها و نداشته هاست و دیگری نماز خواندن در دنیاست.

هدف از تشکیل خانواده در راستای هدف خلقت زندگی بشر است. رونق بخشیدن به بندگی از راه خدمت به خانواده میسر می باشد. مهر و محبت ورزیدن به خانواده مهم تر از مهر و محبت ورزیدن به دیگران است. در دین اسلام آراسته بودن زن و مرد در خانه از اهمیت زیادی برخوردار است.

عبودیت نقش مهمی در تقویت محبت زن و شوهر دارد. عشق به خدا، راه رسیدن زن و شوهر به عشق واقعی است. زن و شوهر اگر می خواهند به عشق واقعی بین خودشان برسند باید در ابتدا عشق به خدا را پیدا کنند. عبادت کردن و عابد بودن باعث تقویت عشق و علاقه و محبت بین همسران می شود. کسی که عبادت می کند، عاشق می شود و راه محبت کردن را بهتر می داند. باید فرزندانمان را با تربیت درست پرورش دهیم و این کار را برای آبروی خودمان انجام ندهیم بلکه برای رضای خدا تلاش کنیم فرزند خوب تربیت کنیم.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 49:38

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی