display result search
منو
نماز و طاعت الهی - بخش نهم

نماز و طاعت الهی - بخش نهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 26 دقیقه مدت قطعه
  • 126 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع " نماز و طاعت الهی - داستان بازگشت انسان در کلام وحی " - بخش نهم - فاطمیه 98

با توجه به آیات قرآن بازگشت عده ای در روز قیامت به سوی خداوند است. در این بازگشت او با رحمت و احسان خود با بنده اش دیدار می کند و وارد بهشت خواهد شد. بازگشت عده ای دیگر در آن روز به دوزخ است و در آن جاودانه خواهند شد. اینان همان کسانی هستند که در دنیا به دیگران ظلم می کردند و از خدا نمی ترسیدند.
به گروه اول خطاب می رسد که شما از دستورات خدا پیروی کردید و خشنودی خدا شامل حال شما خواهد شد. در این زمان پرده و حجاب ها کنار می رود و مؤمن چهارده معصوم را می بیند و آنها را زیارت می کند. خدا می گوید که بر اینان وارد شو که من تو را از اینان می دانم. آنها وارد بهشتی می شوند که خدا آن را به خود نسبت داده است. درست مانند خانه ی کعبه که از آن خود خداوند است. گفته می شود که این بهشت بهشت ذات است و محدودیت فکر ما قادر به شناخت آن نیست.
در دنیا چون علم الهی در حد کمال وجود ندارد، بسیاری از حقایق قرآن ناشناخته می ماند. عقل تا وقتی به کمال نرسد نخواهد توانست حقایق را درک کند. در زمان ظهور این علم به حد کمال در اختیار مردم قرار می گیرد و بهانه ی آن بودن امام در میان مردم است.
یکی از بزرگترین لذت های انسان در هنگام مرگ شنیدن صدای خداست و البته تنها انسان های با ایمان از این لذت بهره مند خواهند شد.
اما عده ای دیگر که از بدکاران هستند از شنیدن نام خدا در دنیا ناراحت می شوند و آنجا می فهمند که فریادرس فقط خداست و دیگر راه بازگشتی نیست.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 26:59

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی