display result search
منو
امانتهای زندگی من - بخش یازدهم

امانتهای زندگی من - بخش یازدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 18 دقیقه مدت قطعه
  • 125 دریافت شده
سخنرانی کوتاه از استاد شجاعی با موضوع "امانتهای زندگی من"،‌ بخش یازدهم


کشور ایران یکی از امانت های بزرگ خداوند در دست ماست. این کشور پایگاه اهل بیت (ع)‌ است. همه موحدان حقیقی ایران را دوست دارند. هیچ کشور و ملتی اندازه ایران و ایرانیان در بقاء و رواج اسلام نقش نداشته است. هیچ سرزمینی در دنیا نداریم که به اندازه ایران توانسته باشد انسان تربیت کند و آن ها را به «عند ربهم یرزقون» برساند.

دوست داشتن وطن از ایمان است؛ ولی جدای از این ایران وطن فطری ما نیز هست. ایران یک رابطه آسمانی با ما دارد. یقینِ ایرانی ها به خداوند از ملت های دیگر بالاتر است. در روایات داریم که ایرانی ها هستند که ظهور امام زمان (عج) را تحقق خواهند داد.

پیامبر (ص)‌ فرمودند: «سلام من را به برادرانم برسانید؟» سوال شد: « یا رسول الله!‌ ما برادران شما هستیم.»‌ فرمودند: «شما اصحاب من هستید. برادران من کسانی هستند که من و اوصیاء را ندیده اند ولی به نوشته سیاه روی کاغذ سفید ایمان می آورند و محبت، ولایت و مودت ما اهل بیت را می پذیرند.» در طول تاریخ،‌ هیچ ملتی به اندازه ایرانیان محبت اهل بیت (ع) را نپذیرفته اند. ایران یک رابطه آسمانی با ما دارد. بایستی برای پاکسازی و بهسازی کشور امام زمان و اهل بیت علیهم السلام تلاش کنیم و این دغدغه در وجود ما باشد.

هر چیزی که بویی یا رنگی از خداوند دارد امانت خداوند در دست ماست. یکی دیگر از امانت ها علامت ها و شعائر الهی است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 18:43

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی