display result search
منو
علت تنهایی و غربت ولی خدا  – جلسه چهارم، سال 1398

علت تنهایی و غربت ولی خدا – جلسه چهارم، سال 1398

  • 1 تعداد قطعات
  • 49 دقیقه مدت قطعه
  • 172 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی با موضوع علت تنهایی و غربت ولی خدا – جلسه چهارم، سال 1398

یکی از عوامل مهمی که باعث می شود ولی خدا در هر زمان تنها بماند و بعضی افراد نتوانند با او تا آخر همراه باشند شبهات و فتنه ها است. در هر زمانی این شبهات و فتنه ها بوده اند مخصوصا در آخرالزمان این شبهات و فتنه ها خیلی زیاد خواهد بود.
در روایات داریم که در آخرالزمان فتنه ای تمام نشده، فتنه دیگر شروع می شود. البته نباید از آنها ترسید. اینها غربال گری هایی است که در آخرالزمان وعده رخ دادن آنها را به ما داده اند تا صف مومنین از منافقین جدا شود. چون در آخرالزمان و در زمان ظهور دیگر سه دسته مومنین، منافق و کافر نداریم. فقط دو دسته مومنین و منافقین وجود خواهد داشت.
چیزی که هست ما باید دینداری و معرفت خود را عمیق تر و بیشتر کنیم تا در این شبهات دچار تردید و شک در دین و اعتقادات نشویم. هم از جهت آگاهی ها و هم از جهت عملی و توسلات و ارتباط با خدا و اولیای خدا. ما از خدا سه معرفت را می خواهیم؛ معرفت خدا، معرفت پیغمبر و معرفت حجت.
شبهه با سوال فرق دارد. یک بار چیزی را نمی دانیم و با سوال کردن به آن پی برده و آگاه می شویم. اما در شبهه یک شیطنت وجود دارد. با یک فریب و مغالطه ای همراه است تا اعتقادات مومنین را دچار تردید و شبهه کند.
فتنه حوادثی است که در بیرون رخ می دهد. دشمنان حملاتی را علیه متدینین انجام می دهند تا به دین و اعتقادات مومنین ضربه بزنند.
معمولا وقتی فتنه رخ می دهد که با شبهات ذهن ها را خراب می کنند.
هنر یک مومن در زمان شبهات و فتنه ها این است که ولی خدا را تنها نگذارد و امام را تصدیق کند. شیعه هیچ موقع بی رهبر الهی نیست. شیعه مذهبی است که مذهب خداست نه مذهب هوی. هیچ موقع ارتباط شیعه با خدا قطع نمی شود.
در شبهات و فتنه ها بچسبیم به ولی خدا.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 49:20

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی