display result search
منو
روحانیت از شهادت باکی ندارند

روحانیت از شهادت باکی ندارند

  • 1 تعداد قطعات
  • 43 دقیقه مدت قطعه
  • 46 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام دکترناصر رفیعی با موضوع «روحانیت از شهادت باکی ندارند»، سال 1401

درباره عزیزانی که گوشه و کنار این کشور این روزها مظلومانه به شهادت می‌رسند، چند نکته در خصوص این عزیزان وجود دارد.
مطلب اول اینکه ما خوفی از شهادت نداریم طلبه‌هایی که شهید می شوند؛ بسیجی‌ها، نیروی انتظامی، عزیزانی که این روزها این اتفاقات برایشان پیش می آید بدانند ما ملت شهادتیم و بنده نیز خودم عرض می‌کنم این آرزوی ماست که از دعاهای من همیشه در نماز این است که «اللهم ارزقنا قتلا فی سبیلک تحت رایه نبیک» پس این حرف هایی که می‌زنیم بدانید از روی ترس نیست، سینه‌ی ما آماده است برای اسلام، برای انقلاب، برای دفاع از نظام، همه‌ی خون ما هم که روی زمین ریخته شود در لابه‌لای آن خون دفاع از نظام و رهبری نوشته و هرگز هم از این موضع کوتاه نخواهیم آمد.
ما پیرو آن مکتبی هستیم که گفت «یا سیوف خذینی؛ شمشیرها من بگیرید» اما من ذلت نمی‌پذیرد ما پیروان مکتبی هستیم که گفت «الموت اولی من رکوب العار» مرگ از پذیرش عار بالاتر است پس این عمامه بر سر ماست ولو شمشیرها و نیزه‌ها و معاندین در واقع نگاهشان به این مذهب و دین و لباس منفی باشد، این را همین ابتدای صحبت گفتم که این حرف های امروز بنده از روی ترس نیست و بدانید با شجاعت در میدان ایستاده‌ایم.
نکته‌ی دوم امنیت خط قرمز کشور ماست اگر امنیت نباشد دختر و پسرهای مردم نمی‌توانند درس بخوانند، کاسب نمی‌تواند کاسبی کند و امروز دشمن به دنبال ناامن کردن کشور است و چون خودشان هم می‌دانند براندازی ممکن نیست چون نه طرح دارند، نه برنامه دارند، نه آدم دارند کف خیابان! خب این کسانی که این روزها ایجاد اغتشاش می‌کنند خب بخشی هیجان است رهبر انقلاب فرمود بچه‌های عزیز ما هستند جوانانند؛ الان هم که گرفتند به او میگویند چرا این کار را کردی میگوید نفهمیدم، جوگیر شدم و عذرخواهی می‌کنم خب اینها باید هدایت شوند، گفتگو شود، صحبت شود صداوسیما افشاگری کند که این طور فضای مجازی بر اینها اثر نگذارد.
اما بخشی از این‌ها اینطور نیست رهبر انقلاب با بغض روز چهارشنبه فرمودند این‌ها کی هستند؟ کسی که یک طلبه‌ای را شکنجه می‌کند! انسان است اصلا طلبه نه یک انسان است یک جوان است دیروز می آید در زاهدان اون آقای عزیز که من ایشون را می‌شناختم در مسجد مولای متقیان زاهدان به رگبار می‌بندد یا پلیس را که بچه‌های شما هستند اینها که از آسمان نیامدند بچه‌ی شما رفته گروهبان شده، افسر شده دیروز در کرج اینطور به شهادت می‌رسانند این دیگه بحث در واقع اعتراض و اغتشاش نیست، با فحاشی و ناسزاگویی، با خشونت، با اسلحه، با شکنجه.
در این بخش دوم از مسئولین تقاضا داریم برخورد کنند واقعا قوه‌ی قضائیه اگر نمی‌تواند اجازه بدهد مردم بیایند روی صحنه تا کی مماشات؟ تا کی کوتاهی؟ تا کی تماشا کردن؟ اجازه نباید داده بشه افرادی به خودشان اجازه بدهند بچه‌های این مردم را سلاخی کنند، آرتین های عزیز، آرمان‌های عزیز، در کشور یکی یتیم یکی شهید.
من خواهشم از این آقایان مسئول این است که به آیه 33 سوره مبارکه مائده دقت کنند، من با آن چهارتا جوان کاری ندارم نه، دانشجویی که شعاری می‌دهد کاری ندارم، آن را باید قانع اش کرد، صدا و سیما باید کار کند، پخش کند، آن برنامه‌هایی که در زمان طاغوت در این کشور بوده است، خودشان نوشتند امثال حسین فردوست ها کتاب نوشتن فساد دربار را و جنایات دربار را؛ خب اینا را نسل هشتاد نمیداند، فساد دربار پهلوی و جنایات آنان باید پخش شود، می گویند اینها پخش شده اینها در زمان جوانی من پخش شده است باید دوباره به مردم گفته شود.
در آستانه‌ی 22 بهمن هستیم باید تمام این اعترافات اطرافیان خود پهلوی و کتاب‌هایی که خود آمریکایی‌ها نوشتند باید پخش شود و این ها را مردم بدانند که با چه افراد فاسدی سر و کار داشتند؛ خب من با آن جوان که حالا فحاشی هم می‌کند، تندی هم می‌کند کاری ندارم آن قابل هدایت است و صحبت می شود او را هدایت کرد.
صحبت بنده درباره آن کسایی است که دارند سلاخی می‌کنند، آدم می کشند، جنایت می‌کنند، شکنجه می‌کنند، این آیه قصه اش این است یک چند نفر آمدند پیش پیامبر گفتند ما می‌خواهیم مسلمان بشویم ایشان پذیرفت بالاخره روی اسلام و آغوش اسلام به همه باز است و آنان مسلمان شدند گفتند ما بیماریم می‌خواهیم مدینه نباشیم، پیامبراکرم(ص)، پیامبر مهربانی است یک جایی خارج از مدینه برایشان در نظر گرفت، یک مقداری هم چند تا گوسفند همراهشان کرد، یک چندتا چوپان آدم فرستاد گفت به اینا غذا بدید، پذیرایی کنید، مواظبت کنید، به آنان خوش بگذرد تا برگردند به شهر و دیار خودشان، این ها وقتی رسیدند به آن منطقه تمام این نگهبانان و چوپان‌ها را کشتند و اموال را هم غارت کردند و فرار کردند، امنیت جامعه را به هم ریختند با قتل، با سرقت، با ناامن کردن، من آیه‌ای به این تندی در قرآن ندیدم؛ آقایان، مسئولین، قوای سه گانه، قوه قضائیه، این خدایی که ارحم‌الراحمین است این خدایی که غفور و رحیم است این خدایی که آمرزنده است این آیه را نازل کرده است. «إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِینَ یُحَارِبُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ؛ ای پیامبر جزای آن کسانی که با خدا و پیامبر می جنگند» امروز چرا این طلبه جوان را می کشند؟ چون این با خداست با دین است و با نظام و رهبری و انقلاب است، این حرب با خدا و پیامبر است، «یَسْعَوْنَ فِی الْأَرْضِ فَسَادًا؛ دارند بر روی زمین فساد می کنند» این فساد نیست؟ بیاید در یک حرم بچه چهار - پنج ساله پدر و مادر و برادرش را همه را به قتل برسانند، اینطور مردم متاثر کنید؛ خدا به پیامبرش می فرماید یکی از این چهار تا کار را با اینگونه افراد کن «أَنْ یُقَتَّلُوا؛ این ها باید اعدام شوند»، «أَوْ یُصَلَّبُوا؛ به دار زده شوند»،«أَوْ تُقَطَّعَ أَیْدِیهِمْ وَأَرْجُلُهُمْ مِنْ خِلَافٍ؛ دست و پاهایشان قطع شود»، اینها آیات قرآنی است فردا کسی نگوید فلانی از خودش گفته است «أَوْ یُنْفَوْا مِنَ الْأَرْضِ؛ از شهر بیرون و تبعیدشان کنید» این چند تایی که گفته شد برای دنیاست اما خدا می فرماید «ذَٰلِکَ لَهُمْ خِزْیٌ فِی الدُّنْیَا ۖ وَلَهُمْ فِی الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِیمٌ؛ در آخرت به عذابی بزرگ معذّب خواهند بود» به هیچ وجه خداوند متعال با فساد، محاربه و نا امن کردن کوتاه نیامده است.
این خدایی است که وقتی از «ارحم الراحمین» بودن او صحبت می کنیم «اشد المعاقبین» هم است؛ چرا بٌعد برخوردی و قهر را فراموش کردیم؟ این ها آیات قرآن است؛ مگر پیامبر «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار» نیست؟
بله این هایی که اسلام رحمانی فقط را تبلیغ می‌کنند من خواهشم این این آیه‌ی سی و سه‌ی سوره‌ی مائده را جلوی آنان قرار دهند؛ خدای رحمان، رحیم، غفور، رفیق، شفیق، در این آیه میگوید «یُقَتَّلُوا»،«یُصَلَّبُوا»، «أَوْ تُقَطَّعَ أَیْدِیهِمْ وَأَرْجُلُهُمْ مِنْ خِلَافٍ»، جزای کسایی که محاربه می‌کنند این است و لذا خود نبی مکرم اسلام برخورد شدیدی با کسانی که امنیت جامعه را به هم ریختند داشتند تاریخ ببینید؛ بله یک وقت یک کسی خطا کرده می‌بخشیدند. اما قرار نیست کسی که جامعه را متشنج می کند، امنیت را از بین می برد، قتل می کند و آدم می کشد و پلیس زیر می گیرد و بسیجی زیر می گیرد و به راحتی آدم می کشد، بخشیده شود؛ در تاریخ می خوانیم یکی را به شهادت می رساندند یا دستان مبارک عبدالله بن حسن(ع) را قطع کردند ناراحت می شویم که چرا اینقدر خشن؟! خب نگاه کنید این دانش‌آموز که آسمانی شده در شیراز، کلاس درس را خلوت کرده با شهادتش، پدر و مادرش را به سوگ نشاند؛ این جای برخورد دارد.
واقعا آقایان مماشات را کنار بگذارند با این قسم، با این قشر؛ اینها نو داعشی‌های جامعه هستند و روی داعشی‌ها را بعضی از اینها سفید کردند با این اعمالشان؛ اینها معلوم است خط دارد، جهت دارد حساب شده‌ است.
کسانی که اعتراض دارند حتی به حجاب، حتی به نظام، حتی به اقتصاد، آدم سلاخی نمی‌کند با این سلاح‌ها، با این اسلحه به دست‌ها، با این قاتلین، توقع مردم برخورد است؛ شما می‌توانید شما ریگی را آسمان گرفتید پس اینها را هم می توانید.
نکته‌ی سوم که بارها گفتیم امروز هم تاکید می‌کنیم باید در صدا و سیما دانشگاه‌ها کرسی‌های آزاداندیشی، محل‌هایی برای بیان نقطه نظرات اعتراضات، حرفهایی که هست زده شود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 43:42

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی