display result search
منو
معجزه و کرامت

معجزه و کرامت

  • 3 تعداد قطعات
  • 12 دقیقه مدت قطعه
  • 46 دریافت شده
سخنرانی آیت الله میرزا علی احمدی میانجی با موضوع "معجزه و کرامت"

درخواست معجزه، درخواستی عمومی برای همه امت‌ها بوده است و بی‌معجزه چیزی از کسی قبول نمی‌کردند. تمام پیامبران و انبیاء الهی طبق ادعای خودشان معجزه ارائه می‌کردند. از ائمه معصومین (ع) هم مردم گاهی اوقات نشانه و علامت درخواست می‌کردند تا شکشان برطرف شود.

امام علی (ع) در صفین با لشکریان در راه بودند. در جایی بسیار تشنه و خسته شدند. حضرت جایی را تعیین کرد که کنده شد تا رسیدند به سنگی که هیچ کسی نمی‌توانست اصلاً آن را تکان دهد. امیر المؤمنین خودشان از اسب پیاده شدند و آن سنگ را برداشتند و در این هنگام آب بسیار گوارایی جاری شد. بعد از اینکه خودشان و اسب‌ها سیراب شدند، حضرت فرمودند که سنگ را در سرجایش قرار دهند. بعد از اینکه کمی از آنجا گذشتند، حضرت از یاران درخواست کردند که آن محل را به او نشان دهند که هرچه جستجو کردند پیدا نشد.

بعداً رفتند نزد راهبی که همان حوالی بود و آدرس آن چشمه را گرفتند که راهب گفت در این نزدیکی‌ها آبی نیست و ما باید از راه خیلی دور آب تهیه کنیم. زمانی که افراد راهب را از جریان مطلع می‌کنند، ایشان از راز عجیبی پرده بر می‌دارند که ایشان طبق آنچه در کتاب‌هایشان پیش‌بینی شده بود، در آنجا ساکن شده‌اند.

قطعات

مشخصات

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی