display result search
منو
اهمیت غدیر (ویژه ی روز عید)

اهمیت غدیر (ویژه ی روز عید)

  • 1 تعداد قطعات
  • 35 دقیقه مدت قطعه
  • 1768 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام دکتر ناصر رفیعی با موضوع اهمیت غدیر (ویژه ی روز عید)

عید غدیر عید بشارت و تزکیه و عید تثبیت ولایت و امامت است. امام رضا (ع) می فرمایند که ارزش روز غدیر به اندازه ی روزی است که آدم خلق شد و ملائکه به او سجده کردند و کسانی که آن را نپذیرفتند ابلیس صفت هستند.
اصل اتفاق غدیر قابل انکار نیست و بر اساس اسناد و مدارک موجود همه به اتفاق آن را تأیید می کنند. یکی از شبهاتی که در مورد غدیر وجود دارد این است که آیا این اتفاق موجب از بین رفتن وحدت مسلمانان نمی شود؟
چهار پاسخ برای شبهات غدیر وجود دارد :
1. خداوند در قرآن داستان های بسیاری را مطرح کرده تا خوانندگان قرآن در طول تاریخ از این داستان ها عبرت گرفته و از تجربیات شخصیت های داستان بهره ببرند. اگر موضوع غدیر امروز مطرح نمی شد، پاسخ بسیاری از سؤالات ما بدون منبع می ماند. پس این امر موجب محکم شدن و استوار شدن مفاهیم نزد ما انسان ها است.
2. غدیر روز تثبیت اصل امامت است و فقط منحصر به امامت امام علی (ع) نیست. بلکه امامت امام مهدی (عج) نیز با واقعه ی غدیر استوار می شود. اگر غدیر را درک نکنیم و نشناسیم انتظار برای ما بی معنا خواهد شد.
3. روشنگری و شفافیت یکی دیگر از رموز این اتفاق است. امروزه کتاب های بسیاری علیه شیعیان نوشته شده است و احیا کردن اتفاق غدیر می تواند برای نسل های جدید روشنگری به همراه داشته باشد تا راه را گم نکنند.
پیروان امامت باید با انجام وظایف خود و عمل به دستورات امام، در این مسیر حرکت کنند و از غدیر دفاع نمایند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 35:40

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی