display result search
منو
آزار و اذیت اهل بیت (علیهم السلام)

آزار و اذیت اهل بیت (علیهم السلام)

  • 1 تعداد قطعات
  • 32 دقیقه مدت قطعه
  • 200 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام دکتر ناصر رفیعی با موضوع آزار و اذیت اهل بیت (ع)

یکی از موضوعاتی که در قرآن و روایات بسیار بر آن توجه شده است آزار و اذیت اهل بیت (ع) است. موسی یکی از پیامبرانی بود که به دست مردم زمانش بسیار رنجید و اذیت شد. قوم بنی اسرائیل بسیار بر موسی سخت گرفتند تا جایی که حتی به او تهمت زدند که برادرش هارون را او کشته است.
کسانی که خدا و پیامبر را آزار بدهند در آخرت گرفتار عذابی دردناک خواهند شد. به طور کلی آزار و اذیت در اسلام مذمت شده و انسان ها به هر طریقی نباید به غیر آسیب برسانند. هر کس مؤمنی را آزار بدهد به بیان خداوند او را آزرده و خداوند در سه کتاب آسمانی او را لعنت کرده است. به بیان خداوند آزار بنده ی مؤمن اعلام جنگ با خداوند است و هر کس مؤمنی را خار شمارد در روز قیامت انگشت نما خواهد شد. مسلمان کسی است که دیگران از دست و زبانش در امان باشند.
یکی دیگر از امور آزار و اذیت ائمه (ع) غلو و تقصیر است و این به آن معنا است که ارتباط مردم با اهل بیت (ع) نباید جلو تر و عقب تر از آنها باشد بلکه مردم باید در معیت و همراهی آنها باشند. غلو کردن در مورد اهل بیت (ع) و همینطور کوچک شمردن آنها نیز نوعی آزار است و نباید انجام شود. وظیفه ی ما انسان ها این است که باید همواره زینت ائمه (ع) باشیم و نماینده ی خوبی برای آنها باشیم. همچنین باید در احیای امر پیامبر (ص) و امام زمان (عج) نیز بکوشیم تا ظهور محقق شود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 32:56

مشخصات

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی