display result search
منو
امتحان و مقدرات الهی

امتحان و مقدرات الهی

  • 1 تعداد قطعات
  • 59 دقیقه مدت قطعه
  • 75 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «امتحان و مقدرات الهی»، سال 1401

یکی از موضوعاتی که خیلی مهم است برای زندگی و برای بندگی ما و متأسفانه کمتر به آن می پردازیم این است که در کنار خداشناسی و آشنایی با احکام دین و در کنار آنچه از بایدها و نبایدهای مسائل اخلاقی باید بدانیم موضوع امتحان است. ما باید بدانیم که در یک خلأ زندگی نمی کنیم. ما همه در بستر امتحانات الهی تمام این بایدها و نبایدها را باید اجرا کنیم. حالا کی داره با چی امتحان می شود، همه آدم ها زندگی شان با همدیگر فرق می کند و اینکه شما باید چه کار بکنید بستگی به امتحانی دارد که خدا دارد از تو می گیرد. و مهمترین چیزی که هر کس باید در زندگی به آن معرفت پیدا بکند این است که بفهمد خدا از او چه امتحانی دارد می گیرد. خدا از یکی امتحان ثروت می گیرد با ثروت دادن. خدا یکی را با فقر امتحان می گیرد و حتی در ایک امتحان مشابه هم نحوه امتحان فرق می کند.
مهمترین عامل تعیین کننده در مقدرات انسان امتحان است. ما نمی توانیم چیزی را تغییر بدهیم؟ ما می توانیم سطح امتحان الهی را تغییر بدهیم. بعضی وقت ها با بد رفتاری کردن امتحان های خدا را سخت می کنیم و بالعکس با خوب رفتار کردن امتحان های خدا را سهل می کنیم ولی هیچ کدام از دائره امتحان الهی خارج نیستیم.
امتحان فرد داریم و امتحان جامعه. امتحان های مجموعه های انسانی داریم. مسجدی ها امتحان خود و مربوط به محله خود را دارند. ممکن است در شرایطی قرار بگیرند که مجموعا تحت آن امتحان قرار بگیرند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 59:27

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    صدا ها خیلی کمه ..لطفا درست کنید.از پایه ضعیفه

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی